unsplash.com

Dostali sme dar života. A my ním toľko mrháme.

Bola urobená štúdia, v ktorej sa pýtali ľudí tesne pred smrťou čo  zo svojho života najviac ľutujú.
Ani jeden z nich nepovedal, že ľutuje to, ako nemal také auto ako jeho sused, či viac párov topánok. Ľudia tesne pred smrťou neľutujú to čo urobili, ale naopak toho čo neurobili.

Toho, že počúvali niekoho iného, ​​kedy mali počúvať sami seba. Ľutujú toho, že sa nepostavili sami za seba, nechali si nahovoriť, že na niečo nie sú dosť dobrí. Ľutovali to, že sa báli zmeny, báli sa riskovať, ľutovali sny, ktoré nikdy nerealizovali, že neprecestovali svet, tak ako vždy chceli, pretože na to nemali čas alebo si to aspoň mysleli. Ľutujú to, že sa príliš trápili nad malichernosťami a neužívali si tých drobností, ktoré sú pred nami. Nie nadarmo sa hovorí, že najbohatším miestom na svete je cintorín. Je tu pochovaných toľko nápadov, toľko nesplnených snov, toľko potenciálu a toľko vynálezov, ktoré nikdy neuvidí svetlo sveta.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: unsplash.com

Prečo existujeme? Je to preto, aby sme strávili celý život zatvorení niekde v kancelárii, stresovali sa, platili účty a žili v jednom kole? Naozaj žijeme len pre víkend?

Nemyslím si, pretože každý z nás bol pre niečo predurčený. A rozhodne by sa nemal držať pri zemi, keď vie, že musí lietať.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: unsplash.com

Mám pocit, že keď si uvedomíme, že sme skutočne nežili, dá sa tomu povedať premrhaný život. A preto by ste nemali premárniť svoj čas. Väčšina z nás má ešte čas to napraviť, vydať sa správnym smerom. Rozhodne netvrdím, že máš ihneď skoncovať s prácou, ale tiež  nehovorím o tom, že sa s ňou máš uspokojiť. Ujasni si, čo vlastne chceš, ktorou cestou pôjdeš a ako prídeš k tomu, čo naozaj chceš-.

Nech raz neľutuješ.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife