unsplash.com

Cítila som, že to už na mňa znovu prichádza. Problémy doma, v škole, v práci, hádky s kamarátkami.. A môj „obľúbený“ stav sa blížil. Objavila sa tá typická triaška. Zahryzla som si do spodnej pery, aby som potlačila príval sĺz, no márne. Niekde som čítala, že slzy sú znamenie, že sme boli silný pridlho. Nedokázala som to zastaviť. Nechcela som plakať pred tebou. Nechcela som pred tebou vyzerať „slabá“. No nešlo to. Svoje konečne dlhé, neobhryzené nechty som si odtlačila do dlaní, pretože som zatínala päste. Pretože som nechcela, aby si ma v takomto stave videl.

zdroj: unsplash.com

No ty si ostal. Silno si ma objal a pritisol k sebe, hoci som sa ti celou silou snažila vymaniť z náruče a utiecť. Upokojoval si ma jemným tíšením a hladkaním po vlasoch. No aj tak som sa stále mykala. „Zlatko, ja ťa nenechám odísť. Raz sa musím naučiť, ako mám v takýchto situáciach reagovať. Je v poriadku, že sa občas cítiš krehká. Ja som ale už tu, pri tebe, a neodídem. Ja neviem, čo ak budeme raz manželia? Aj vtedy mi budeš chcieť ujsť, lebo sa budeš báť sama seba?

 

A vtedy som jednoducho stratila reč. Nevedela som odpovedať. A myslím, že som sa rozplakala znovu, ale tentokrát od dojatia. Pretože mám pri sebe chlapa, ktorý je pri mne počas celého mesiaca. Počas tých dní, kedy žiarim, vymýšľam nové projekty, teším sa zo života, keď som príťažlivá, očarujúca, keď chcem spievať a tancovať, zažívaš so mnou moje každodenné dobrodružstvo, si tu, keď chcem bojovať, keď rozdávam energiu, keď jednoducho oslavujem život.

zdroj: pexels.com

Ale si tu aj počas tých dní, kedy strácam motiváciu, kedy premýšľam, čo všetko je zlé, keď sa cítim zbabelá a bezmocná, keď som demotivovaná a stratená vo svojom svete, keď som chorá a zničená, vyčerpaná životom. Vtedy mi ponúkneš svoju energiu s povolením, že ak chcem, môžem ju celú vyčerpať. Stojíš jednoducho pri mne.

 

A ja ti za to ďakujem. Lebo ja teraz konečne vidím, čo to znamená mať niekoho skutočne rád. Čo znamená milovať za každých okolností. Čo znamená odpustiť. Čo znamená ustúpiť. Čo znamená upokojiť. Čo znamená rozdávať. Čo znamená… Čo znamená láska.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating