Pexels/Rachel Claire

Vieš si predstaviť, že by si si po celý mesiac nedala ani jeden pohár obľúbeného vína? Možno je to pre teba úplne normálne, no ak nie, teraz je ten správny čas vyskúšať to. Na Slovensku totiž dnes, 1. februára, štartuje výzva s názvom Suchý február.

Ide o osvetovú kampaň, ktorá pomáha zmeniť stereotypy v nadmernej konzumácii alkoholu. Jej cieľom je upozorniť na to, že v našom regióne je podľa odborných garantov kampane stále enormné množstvo ľudí, ktorí nemajú svoje pitie pod kontrolou.

V susednom Česku už túto výzvu dobre poznajú a teraz je rad na nás, či si s ňou dokážeme rovnako poradiť. Ktovie, možno zistíš, že ti alkohol k životu vôbec nechýba. Čo je však isté, je to, že pre tvoje telo to bude mať iba priaznivé účinky.

Kampaň zastrešili lekárka Klára Dzúriková zo Psychiatrickej kliniky Fakultnej nemocnice v Trenčíne a členovia občianskeho združenia Psychiatrická klinika v Trenčíne: “Myšlienkou, prečo tento projekt priniesť a spustiť na Slovensku, bolo uvedomenie si jasne alarmujúcej situácie, ktorá sa týka požívania alkoholu a ktorá je často za hranicou bežnej konzumácie. Motiváciou pre organizátorov bola a stále je profesijná skúsenosť v rámci niekoľkoročnej práce so závislými. Veríme, že táto kampaň môže priniesť obohatenie v oblasti celkového zdravia populácie a zlepšovania kvality života aj na Slovensku.”

Tak čo, ideš do toho aj ty?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News