2019. Posledný rok, ktorý má na svojom konci ešte -násť. Preto si ho nemôžeš nechať ujsť. 

Pri prelome rokov zvykneme všetko analyzovať. Premýšľame nad tým, čo nám starý rok priniesol, čím náš potešil a ako nám ublížil. Neviem ako vy, ale pre mňa bol rok 2018 ako hurikán. A hurikán so sebou stále všetko strháva. Mení životy ľudí tým, že im totálne naruší všetky základy a oni musia začať všetko budovať od znova. Keď sa obzriem späť, môžem povedať, že som vďačná za to, že som ho „prežila“ a už sa neviem dočkať toho, čo mi prinesie ten nový. A presne o tom to je.

Keď budeš rozmýšľať na tým, čo ti starý rok dal a čo naopak vzal, nezabúdaj na to, že to všetko už patrí do minulosti. Či už si mala zlomené srdce na stokrát alebo si musela čeliť rôznym nepríjemným situáciám, nezabúdaj, že je to už za tebou.

Si silnejšia, než si bola. Sebavedomejšia a odhodlanejšia. Uvedomuješ si, aký je život. Že každý deň má kapacitu zmeniť sa od základov, že zajtra nemusí byť nič také isté, ako bolo dnes. Vieš, že príležitosti ti pod nohy nepadajú len tak náhodou, že ich treba pevne uchopiť a ísť im naproti.

Rozhodni sa nechať všetky krivdy za sebou. Všetko, čo ťa kedy ťažilo a čo ti bránilo posunúť sa ďalej. Všetko, čo ti nevyšlo, čo sa ti pokazilo a čo ťa v noci máta. To všetko zahoď niekam preč a už sa za tým neobracaj.

Každé ráno ti život ponúka šancu na nový začiatok. Nepremárni ju. Nedovoľ, aby ťa čokoľvek viac ťažilo, aby ti to bránilo na ceste za šťastím. A ak si chceš dať do Nového roka nejaké predsavzatie, nech je to toto: snaž sa prežiť každú jednu minútu naplno. Vnímaj, počúvaj, cíť. Hovor to, čo si myslíš. Nepozeraj na iných, obrať svoj zrak na seba a na to, aby si v každom dni našla aspoň jednu vec, vďaka ktorej sa budeš cítiť šťastná. A až vtedy, keď pochopíš, že radosť sa skrýva v maličkostiach a že všetko, čo máš nie je samozrejmosťou, až vtedy pochopíš, že si naozaj šťastná a nič viac nepotrebuješ.

Nech je dvetisíc devätnásť odrazom mladosti so všetkým, čo v sebe mladosť ukrýva.

Nech je plný lásky, ktorá rozochveje aj to najchladnejšie srdce.

Nech je plný silného zdravia, ktoré je neochvejné.

Nech v ňom veríš svojim snom a dodá ti silu premeniť ich na skutočnosti.

Nech nikdy nestrácaš nádej a nech v seba nikdy neprestaneš veriť.  

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.