Pexels/Maria Orlova

Všetci to dobre poznáme. Prišiel nový rok a v jeho prvom dni nemáme nič lepšie na práci, ako vymýšľať, čo by sme počas nasledujúcich mesiacov mohli v našom živote zmeniť či vylepšiť. Predsavzatia nám idú vyberať ľahko, ale, nebudeme si klamať, skutočne ich aj plniť, to nie je také easy, ako sa nám s pohárom šampanského v ruke na Silvestra zdá, keď ich odvážne vyhlasujeme.

A ak chceš vedieť, ktorá TOP 7 vládne rebríčku cieľov, ktoré aj tak takmer nikdy nedodržíme, tu ju nájdeš. Máš odvahu priznať, koľko bodov si stále iba sľubuješ i ty?

Od prvého dňa chudnem

Asi si ani nečakala nič iné, však? Schudnúť, pribrať, začať viac cvičiť, jednoducho, urobiť niečo pre svoje telo, to je azda najčastejšie prianie každej ženy. V januári sa predávajú permanentky do fitka ako teplé rožky a naše odhodlanie sa rovná vnútornej sile MMA bojovníka.

Avšak, nadšenie a chuť časom upadajú, povinnosti nás unavujú, a tak ide každá diéta do čerta už na Valentína a oblečenie na cvičenie oprášime vtedy, keď zistíme, že o mesiac príde letná plavková sezóna.

Už žiadne cigarety a alkohol

Tieto neresti patria do kategórie „zdravšie ja“, ale ak sme na ne až príliš zvyknuté, je ťažké na ne úplne zabudnúť a zbaviť sa ich. Problém býva práve v tom, že na to nejdeme pomaly a postupne, ale nárazovo, čo sa naozaj pre našu psychiku nedá vydržať, a tak tomu znovu podľahneme. Tak to skúsime zase o rok, ok?

Viac cestovať

Chcem vidieť svet! Musím si vziať viac voľna v práci! Bude letná dovolenka a víkendové výlety! A potom len sleduješ, ako sa dni v kalendári rýchlo menia a nevieš si predstaviť, kedy asi by si si kvôli všetkému naokolo mala spraviť čas aspoň na týždňovú dovolenku.

Prihlásiť sa na nový kurz

Naučiť sa lepšie po anglicky. Zapísať sa na tanečné lekcie. Vyskúšať si školu pečenia. Relaxovať pri hodinách maľovania. Je toľko možností, ktoré by sme chceli vyskúšať a už sa vidíme, ako efektívne trávime náš voľný čas. Lenže od pondelka do piatka makáme v práci a cez víkend ledva stihneme upratať byt a stretnúť sa s priateľmi. Asi by to chcelo dlhší víkend, čo?

Byť menej na mobile

Obmedziť internet a nebyť závislá na sociálnych sieťach. Aj toto sú predsavzatia, ktoré patria k dnešnej online dobe. Škoda, že nás pohltila natoľko, že ani nevieme ako, a vždy pozeráme do mobilu niekoľko hodín denne. Ak ho nevypneme a nezamkneme do skrinky, asi to nepôjde.

Nájdem si normálneho frajera

Single dámy, ktorá si toto niekedy nestanovila za svoj cieľ? Pokazených rande už máme plné zuby a veríme, že nový rok je časom, kedy nám bude otvorená aj nová láska. Síce to osud zariadi za nás, ale aj my sme na vine, keď hľadáme zámerne chyby na mužoch, ktorí by si šancu zaslúžili.

Čítať viac kníh

Jednu týždenne! Alebo aspoň jednu mesačne. Čítanie je forma relaxu i rozvoja nášho myslenia a slovnej zásoby, no máme na to stále menej a menej času. V tomto prípade, ak si nestanovíme prísny režim, v ktorom si nájdeme voľné okienko práve na knihy, tak to opäť nesplníme.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife