Instagram/viaferrata, Instagram/kameymall

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Rok 2022 v sebe ukrýva veľkú silu. Tri dvojky v dátume značia mýtickosť, preto sa snaž, aby si si užila každý jeden deň naplno. Ži, neprežívaj. 

S týmito aktivitami ti to pôjde ľahšie. Vyskúšaj konečne niečo netradičné, extravagantné a uvidíš, ako ti to dokáže zmeniť náladu.

Geocaching

Miluješ prírodu, no už ťa omrzelo chodiť na turistiky a kempovať? Vyskúšaj lovenie „kešiek“. Vďaka tejto aktivite spoznáš okolité mestá a miesta, na ktoré by si len tak nenatrafila. Celá pointa hry spočíva v hľadaní spomínaných kešiek, ktoré ukrývajú ostatní ľudia zapojení do tejto hry.

Aby si sa mohla do tejto aktivity pustiť aj ty, nutne potrebuješ GPS navigáciu a súradnice. Nemusíš sa však báť, že by si niečo nezvládla. Na internete nájdeš mnoho návodov na to, ako sa z teba môže stať profesionálna hráčka.

Zorbing

Pri zorbingu sa zabavíš asi viac, než pri hľadaní kešiek, preto mu daj rozhodne šancu. Ide o druh adrenalínovej a veľmi netradičnej zábavy, ktorú si zamiluješ už počas prvých minút. Hlavným prvkom pri tejto aktivite je zorba, čiže veľká plastová guľa, v ktorej je umiestnená ešte jedna menšia.

V nej je miesto pre jedného až troch ľudí. V tejto guli sa môžeš kotúľať zo svahu alebo pretekať na vode. Zorbingu na Slovensku sa môžeš venovať napríklad na Liptove, kde funguje od jari do jesene.

Ferraty

Ferrata, inak nazývaná istená cesta vo veľmi neprístupnom teréne, sa teší v tejto dobe veľkej popularite. Pokiaľ si ju ešte neskúšala, v roku 2022 by si sa mala do toho pustiť. Ver nám, že keď pôjdeš na prvý výstup, budeš na to ešte veľmi dlho spomínať. Základom prípravy je dobrá kondícia z minulých turistických akcií a kvalitné vybavenie a doplnky, ktoré sú síce drahšie, no určite ich oceníš.

Na Slovensku nájdeš napríklad ferratu na Skalke pri Kremnici, na Liptove, na Martinských holiach a tiež aj v Slovenskom raji.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife