Instagram/policiaslovakia

Aj v tých najťažších chvíľach sa im snažia vyčariť úsmev na tvári. Celý svet už niekoľko týždňov sleduje vojnový konflikt na Ukrajine. U našich susedov sa dejú veci, aké by nechcel zažiť nikto z nás a státisíce ľudí sú nútení odísť do bezpečia mimo svojho domova, mimo svojej krajiny. Medzi nimi sú najmä ženy a deti, ktoré vo veľkom prechádzajú aj cez naše hranice. Polícia Slovenskej republiky o dianí pravidelne informuje na sociálnych sieťach, kde teraz zdieľali aj jedno úžasné video.

Utečencom na ich ceste pomáha veľké množstvo vojakov, policajtov, záchranárov, ale aj dobrovoľníkov, ktorým nie je ich osud ľahostajný. Situáciu ťažko znášajú aj deti, ktoré nechápu, prečo musia ísť takú diaľku preč a preto sa im pomáhajúci Slováci snažia aspoň maličkosťami vylepšiť náladu.

Potešia ich nie len sladkosti a hračky, ktoré sa vyzbierali, ale najmä ľudský prístup, ktorý im dokáže vyčariť radosť v očiach.

Na hranici sa policajti, vojaci, hasiči a ostatné zodpovedné osoby snažia byť veľmi empatickí a spríjemňovať deťom chvíle čakania v zime a po dlhej a únavnej ceste. Takéto chvíle nás napĺňajú nádejou, že vojna sa čoskoro skončí a ľudskosť vyhrá nad zlom,“ znie text pri najnovšom videu, ktoré zachytáva dvoch slovenských vojakov, ktorí rozosmievajú ukrajinské deti.

Aspoň na malú chvíľu tak zabudli na to, čo sa okolo nich deje a Slováci si tieto zábery okamžite zamilovali. O tom, že naši vojaci majú dobré srdcia, niet pochýb, nedávno obletela celý svet aj fotografia vojaka, ktorý pomáhal s batožinou babičke, pričom tento záber sa stal obrazom situácie na hraniciach.

Celé video si môžeš pozrieť tu

Perfektné video, ktoré dodáva nádej

TOTO JE ÚŽASNÉ: AUTENTICKÁ DETSKÁ RADOSŤ A SMIECH ASPOŇ NA MALÚ CHVÍĽU💙💛 Na hranici sa policajti, vojaci, hasiči a ostatné zodpovedné osoby snažia byť veľmi empatickí a spríjemňovať deťom chvíle čakania v zime a po dlhej a únavnej ceste. Takéto chvíle nás napĺňajú nádejou, že vojna sa čoskoro skončí a ľudskosť vyhrá nad zlom.

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Wednesday, March 16, 2022

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News