Instagram/rtenews/Peter Lazar

Posledné dni je celosvetovou témou číslo 1 vojenský konflikt na Ukrajine. Po tom, čo Rusko napadlo našich susedov, spojil ľudí nie len obrovský strach, ale aj túžba a odhodlanie pomáhať. A to najmä utečencom, ktorí prekračujú naše hranice vo veľkom množstve, aby ušli pred nebezpečenstvom, ktoré aktuálne hrozí v ich domovine.

Zatiaľ čo muži ostávajú brániť svoju vlasť, ženy a deti vo veľkom opúšťajú Ukrajinu. Mnohé z nich zbalili do kufrov iba to najdôležitejšie a po vlastných nohách sa vybrali za hranice štátu. Na našej strane ich čaká množstvo dobrovoľníkov, ktorí im poskytujú nie len základné potreby, ale aj nocľahy a usmernenie, ako postupovať ďalej.

Médiami sa šíri množstvo fotografií, ktoré ľuďom priam trhajú srdce.

Veľmi ťažko sa pozerá na malé deti, ktoré museli v tejto zime opustiť svoje izbičky a odísť preč, pričom ešte ani nechápu, čo sa to okolo nich deje. Ďalšou skupinou, ktorá to má o čosi viac ťažké, sú rozhodne starší ľudia – nie len, že „na staré kolená“ musia opustiť ich celoživotné domovy, ale majú oveľa menej síl na dlhé presúvanie sa či nosenie batožiny.

Jednou z nich bola je aj ukrajinská dôchodkyňa, ktorá prešla hranicami vo Vyšnom Nemeckom opierajúc sa o pomocnú paličku. S jej batožinou je ochotne pomohol slovenský vojak, pričom tento moment zachytil fotograf Peter Lazar. Snímka tejto „malej veľkej“ pomoci, ktorá v sebe nesie veľké posolstvo, doslova obletela svet a zdieľajú ju rôzne zahraničné média aj na sociálnych sieťach.

Slovenský vojak pomáha ukrajinskej babičke s batožinou

Autor fotografie: Peter Lazar

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News