Vytvoriť vzťah, ktorý je silný, stojí naozaj veľa. Ale všetko ide ľahšie ak sa dvaja navzájom milujú a sú ochotní podstúpiť kompromisy, ktoré potešia oboch.

1. Uvedomujte si jedinečnosť toho druhého

Buďte si obaja vedomí faktu, že už nikdy, ale naozaj nikdy nestretnete osobu, ktorá by bola taká ako vaša polovička. Vážte si všetkého, čo pre Vás vaša milovaná osoba robí, či už len to že Vás na ulici drží za ruku, alebo Vás rozosmieva ak Vám je smutno, či si spomenie na Vaša výročie – či narodeniny. Sú to dôležité maličkosti, ktoré robia Vás vzťah krajším a silnejším.

2. Buďte obaja pyšní na to, kto ste & s kým ste

Samozrejme, každý máme svoje chyby tak ako ich máte Vy, má ich aj Vás partner/partnerka, no a hoci by sme niektoré veci najradšej odstránili uvedomte si, že nemôže nikoho meniť, musíte ho prijať takého, aký je, či už ide o banality ako zdvihnutá doska na záchode, či sponky do vlasov po celom byte. Práve nedokonalosti nás robia dokonalými! A verte, keby bol Vás partner dokonalý, ten vzťah by sa veľa nestál, časom by ste sa začali nudiť, preto sa nikdy nehanbíte za seba, či svoju lásku

3. Nevzdávajte to spolu

Veľa ľudí Vám povie, že sa spolu nehodíte, či si k Vám predstavovali niekoho iného. Taktiež sa môžete stretnúť s názorom, že Váš ex sa k Vám hodil viac a podobne, no uvedomte si jedinej veci. Osoba, s ktorou ste dnes, si vaše srdce získala právom, existujú dôvody, prečo ste s ňou, prečo ste sa do nej zaľúbili, no a nech je situácia akokoľvek ťažká, či neprajná, nevzdávajte sa! Nerozchádzajte sa, nerobte hlúposti len preto, že si to vaše okolie želá. Ľúbte sa, ignorujte názor iných a najmä to spolu nevzdávajte.

unsplash.com

4. Podporujte sa

Viete, že vašu drahú polovičku čaká ťažká skúška v škole, či náročný deň v práci? Podporte ho, povedzte mu že mu držíte palce, že to stopercentne zvládne a že ho milujete. Podporujte ho vo všetkom čo život prináša, podporujte ho vo svojich snoch, či v ťažšom životnom období.

5. Vyznávajte si lásku

Tento bod je vo vzťahu veľmi dôležitý. Samozrejme, že každý z nás túži byť milovaný, taktiež aj Váš partner, samozrejme, že sú tu aj takí ľudia, ktorí sa hanbia povedať napr. „milujem ťa“, hoci sú už nejaký ten čas vo vzťahu, stále majú problém prejavovať svoje city. No občas sa musíme prekonať a lásku vyznať. Nemusíme si lásku vyznávať vždy len za pomoci slov, milá pozornosť, objatie, bozky, dokážu niekedy viac ako tisíc slov.

6. Hovoriť spolu o všetkom

Nie všetky témy sú nám príjemné, občas by sme sa najradšej skryli pod paplón než by sme mali odpovedať či hovoriť o určitej veci, ale vzájomná dôvera a otvorenosť sú vo vzťahu jednou z najdôležitejších vecí. Len spoločným rozhovorom môžeme spoločne prísť na kompromisné riešenie určitých situácií, či dovoliť druhej strane lepšie poznanie nás samých.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

unsplash.com

7. Sprav radosť svojej láske

Čo môže byť krajšie, ako keď tvoja láska príde za tebou s tvojou obľúbenou čokoládou, či lístkami do kina na film, o ktorom si spomínal/a že ho chceš vidieť? Príležitostné darčeky, či úplne maličkosti potešia každého.

8.Riešte spolu budúcnosť

Samozrejme, že každý človek má svoje túžby, sny a pocity. Vyvárame si vlastný život, s vlastnými podmienkami, no nemôžeme zabúdať na to, že nie sme tu úplne sami. Máme tu svoju lásku, ktorá nás nadovšetko miluje a preto by bolo vhodné ju zahŕňať aj do svojej budúcnosti. Nerieš všetko len v mene seba, uvedom si, že ak náhodou niekam odídeš a svojho partnera/partnerku necháš tu, neublížiš len jemu, ale aj sebe!