Hovorí sa, že najlepšie je vo vzťahu, kde sa našli dva protiklady – odlišní ľudia, ktorí sa svojimi vlastnosťami dopĺňajú, aby tvorili ideálny celok. Sú to tie dvojice, pri ktorých si povieš, ako môžu byť spolu, keď sa k sebe nehodia. Veď každý z nich je akoby z iného sveta. Kto by to bol povedal, že nás bude priťahovať niečo neznáme. Je to však len o chvíľkovom potešení alebo z toho môže byť vážny vzťah?

Kráska a zviera, „bifľoška“ a školský frajer, bohatá panička a chudobný poddaný, nie len z filmov poznáme množstvo párov, ktoré vytvorili zaujímavé spojenie. Ťahá ich k sebe akýsi magnet, niečo nové a nepoznané, niečo, čo v nich rozpaľuje túžbu. Určite takých viacero poznáš aj ty. A možno si ty sama so svojím partnerom ako oheň a voda. Avšak, dá sa takto fungovať večne?

Vážny vzťah potrebuje oba svety

Ak sú dvaja ľudia úplne odlišní, len ťažko by to mohlo fungovať naveky. Rovnako tak aj v prípade, ak by šlo o úplne rovnaké typy. Ktosi raz povedal, že vo vzťahu si musia byť dvaja ľudia podobní, aby si rozumeli, no zároveň aj trochu odlišní, aby sa milovali. Nepoznám lepšie vyjadrenie k tejto téme. Ak by ste boli úplne rovnakí, bola by to nuda, no nie? A naopak, pri totálnej odlišnosti by medzi vami nebolo žiadne spojenie a pochopenie.

Tak sa zdá, že vo všetkom na tomto svete musí fungovať istá rovnováha. Preto vzťahy, ktoré sú tvorené z rozdielnych osobností, nemôžu trvať večne. Pobláznenie časom vyprchá a na rad prídu prekážky, skúšky a rozhodnutia, pri ktorých sa budete musieť spojiť. No ak ste každý na inej strane, smerovať to bude iba ku katastrofe. Keď prídu na rad témy o spoločnej budúcnosti a vy ju budete vidieť inak, zbytočne budete dúfať, že sa všetko časom vyjasní.

Letné vzťahy, nezáväzné flirty, krátkodobé známosti, … to všetko môžeš zažiť s hocikým. Pokojne aj s mužom, ktorý je tvoj absolútny opak. No ak sa chceš pozerať vpred, musíš mať pri sebe človeka, ktorý ti je nie len zrkadlom, ale aj kúskom puzzle v jednom. Niekoho, v kom nájdeš kus seba, no zároveň niečo, čo si chceš sama vziať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.