Tu nájdeš veci, ktoré prežívame každý deň. My všetci. Myslíme si ich, opakujú sa nám v hlave, no aj tak ich nevyslovíme nahlas. Možno sa bojíme, že ich vyslovením nahlas dostanú podobu, o akej nechceme vedieť.

Že sa cítime zle

Každý koho sa opýtaš, ti väčšinou povie, že sa má fajn. Že ten život ide síce pomaly, no nesťažuje si. Len málokto ti povie, že má problémy. Napriek tomu ich naozaj zažívame všetci.

zdroj: Photo by Apostolos Vamvouras on Unsplash.com

Že to občas niekomu nepristane

Ako veľmi by si to niekedy chcela povedať, ale nepovieš, pretože nechceš raniť city druhých? Naozaj si myslíš, že ten kabát nie je ideálny k tým topánkam. Vieš však, že daná osoba sa poteší, keď ju pochváliš alebo keď povieš niečo pekné.

Že úzkosť robí život ťažším, než skutočne je

Možno úzkosť nezažívajú všetci, no je to niečo, s čím sa nežije ľahko. Sú to každodenné boje, kedy sa presviedčaš, že za to stojíš. Keď si prechádzaš úzkosťou, žiadne slová „bude to v poriadku“ alebo „len na to nemysli a buď šťastná“ nepomôžu. Je to oveľa bolestivejšie.

Že život na sociálnych sieťach nemáme v realite až taký dokonalý

Napriek tomu, že sa o tom píše stále viac a viac, neustále to robíš aj ty. Premiestňuješ veci na tom stole tak, aby bol tvoj obed fotogenický alebo si urobíš desať fotiek outfitu a dávaš na ne filter. Aj keď vieš, že to netvorí tvoj život a neodzrkadľuje to momentálnu chvíľu, myslíš si, že robíš tú najsprávnejšiu vec.

Že milovať samú seba nie je také jednoduché

Nie je to o motivačných citátoch a o tom, že sa naučíš milovať svoje nedokonalosti. Sebe-láska je boj, ktorý sa nevyhráva často. Z každej strany sa na teba hrnie veľa informácii o tom, ako dosiahnuť rovnováhu a byť so sebou spokojná, no nedokážeš to tak rýchlo. Je to v poriadku, všetci to občas zažívame.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.