pexels.com

Pre niektorých z nás je byť single prirodzený stav. Môžeme byť single po celé mesiace, roky, dokonca aj desaťročia a je to úplne v poriadku. Pre ostatných je to zriedkavé a myslia si, že by ako single neprežili. 

Avšak niekedy je na čase, aby si aj tí ľudia vo vzťahu dali pauzu a boli aspoň na nejaký čas sami. Tak, ako vieš, že máš byť aj ty single? Tieto znaky ti to povedia. 

Vycítiš tlak na randenie 

Môže to byť veľký tlak okolia, či už ide o priateľov alebo rodinu. A potom veľký tlak aj od partnera, ak cítiš, že nemáš náladu na randenie a chcela by si byť radšej v pohode sama doma, urob to. Veľký tlak a stres ešte nikomu nepomohol.

Bojíš sa vzťahov a dlhodobých záväzkov

Možno si myslíš, že ak sa bojíš vzťahov, je dobrý nápad začať randiť a prekonať to. Ale strach je jedným z najťažších pocitov, ktoré môžeš cítiť. Dopraj si chvíľu čas sama, pracuj na sebe a vytvor si oveľa lepšie miesto na vzťahy.

Bojíš sa toho, že budeš sama

Mnohí ľudia sa boja aj opaku. Toho, že budú single, že budú osamote alebo že sa dostanú do konfliktných situácii. No je oveľa lepšie je byť single ako s tým, koho nemiluješ.

Cítiš, že máš stále viac a viac povinností

Ak si všimneš, že toho nesieš na „chrbte“ vo vzťahu viac, ako by si mala, môže to byť frustrujúce. Vzťah nie je o tom, že bude robiť všetko iba jeden a ten druhý sa pripojí až vtedy, keď je všetko perfektné. Vzťah je o tom, že ho budujete obidvaja.

Vyberáš si pre vzťah nesprávnych ľudí

Ak si všimneš, že si priťahovaná ľuďmi, ktorí ťa nerešpektujú alebo nemajú voči tebe úctu, potrebuješ jednoznačne pauzu. Ak si s takým človekom vo vzťahu, je to horšie, ale rozchod bude asi tá najlepšia vec. Pretože dôvera a rešpekt musia byť v každom vzťahu na prvom mieste. A samozrejme, láska.

 

Zdroj: bustle.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating