Žijeme v dobe, v ktorej vládne svetu Instagram a takzvaná dokonalosť. Srdečnosť a láska vďaka tomu vymrela.

Internet nám ničí vzťahy, život a oberá nás takmer o všetku možnú energiu. Ľudia už nedokážu pomôcť druhým, stali sa nesmierne sebeckými a povrchnými. Všetko závisí len od fotky, ktorú zavesia na sociálne siete. Dievčatá takýmto spôsobom stratili cudnosť a sebaúctu. Ich profily sú plné polonahých fotografií, vďaka ktorým pôsobia ako extrémne ľahká korisť.

Vzťahy na jednu noc sa stali mimoriadne in, a preto sa mnohí chlapi správajú k ženám tak, ako sa správajú. Vonkoncom si ich nevážia a ak nedostanú to, čo hľadajú, odídu za inou, však sa svet nezrúti. Láska sa považuje za veľkú slabosť a preto sa bojíme verejne prejavovať svoje city.

Dievča, preto sa, prosím ťa, nepredávaj lacno.

Nesmieš chlapovi ukázať, že si ľahká korisť, po ktorej okamžite skočí a potom ju nechutne odhodí. Máš predsa nejakú hrdosť, ktorú sa neboj prejaviť zakaždým, ako stretneš toho nesprávneho. Ktorý ťa bude chcieť mať len na jedno. Taký muž nie je pravým mužom a nezaslúži si ťa. Nie je hoden tvojej lásky a už vonkoncom nie tvojej oddanosti. Nestojí ti ani len o to, aby si o neho zavadila pohľadom.

Nesmieš mu ukázať, že si s tebou môže takýto necitlivý človek robiť čo chce. Neukazuj svoje telo len tak niekomu, a tobôž nie pred očami ľudí, ktorých ani nepoznáš. Znižuješ tým svoju cenu a ukazuješ ostatným, že s tebou môžu mávať tak, ako sami uznajú za vhodné.

Nehrň sa do niečoho, čo sama nechceš. Počkaj si na toho pravého, pretože ako sa hovorí, na dobré sa oplatí čakať. Ten si ťa o to viac bude vážiť a určite ocení, že nie si niekto, kto sa zapodieva takmer s každým. To čakanie bude určite stáť za to a dokážeš, že si vieš ctiť samu seba a si výnimočná.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.