Keď ti niekto povie, že na teba nemá čas, v skutočnosti tým len myslí, že si ho nechce urobiť. Nie si taká dôležitá, aby si pre daného človeka bola prioritou. 

Za klamlivým výrazom „nemám čas“ sa skrýva obyčajné „nie si moja priorita, pretože sú pre mňa iné veci dôležitejšie“.

Zamysli sa, všetci máme 24 hodín – nikto nemá viac, nikto menej. Ak si dokážeš urobiť čas pre človeka, na ktorom ti záleží, no on to nevie urobiť, mala by si váš vzťah prehodnotiť. Nejde iba o partnerský vzťah, môže ísť o priateľský vzťah, o vzťah medzi kolegami, alebo medzi spolužiakmi.

Je rozdiel, keď si na teba niekto ten čas urobí a keď sa ti niekto ozve iba preto, pretože nemá čo robiť a nudí sa. Prosím, rozlišuj tieto dve veci. Ak ich pochopíš a spoznáš ľudí, ktorí tieto veci robia, bude sa ti žiť oveľa lepšie.

zdroj: Pexels/Maryia Plashchynskaya

Pochopíš, že ľudia, ktorí si na teba vedia urobiť čas, aj keď majú veľa povinností, sú tí praví. A že ľudí, ktorých nezaujímaš a ozvú sa len z dlhej chvíle, v živote nepotrebuješ.

Je veľmi dôležité mať správne nastavené priority. Nie len v medziľudských vzťahoch, no najmä v personálnom živote. Musíš si ich nastaviť sama a tak, aby si presne vedela, čo je pre teba dôležité a čo menej.

Či sa ti naozaj chce ísť do toho klubu (keby bol otvorený), opiť sa a ráno mať bolesť hlavy, alebo vynecháš klub a pôjdeš von na prechádzku/ zacvičiť si, alebo sa stretneš s priateľmi a porozprávate sa.

zdroj: Pexels/Alexandr Podvalny

Či si dáš na obed niečo rýchlo kúpené, aby si zahnala hlad, no tvoje telo nedostane žiadne živiny, alebo si budeš jedlo pripravovať doma, ušetríš peniaze a hlad nebudeš mať. Či sa budeš stretávať s ľuďmi, ktorí ťa posúvajú vyššie, alebo v tebe vyvolávajú stres a toxické pocity. Či zostaneš vo vzťahu, v ktorom sa necítiš milovaná, no aspoň nebudeš sama, alebo budeš single a šťastná.

Toto nie sú všetky základné veci, v ktorých by si si mala položiť otázku „Čo je pre mňa skutočne dôležité?“, no je to dobrý základ na to, aby si vedela, ako si máš priority stanoviť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.