Každý z nás sa snaží zbaviť negatívnych myšlienok a pocitov, ktoré radikálne ovplyvňujú našu náladu. No v určitej situácii kedy máš chuť odísť na kraj sveta nech ti dá každý pre svoje aj jeho dobro pokoj, sa jednoducho reagovať pozitívne a  s úsmevom na tvári nedá a som si istá, že každý vie o čom hovorím. No keď sa naučíš pozitívne myslieť nevyčarí ti to len úsmev na tvári ale pomôže to aj tvojej psychike.

zdroj: unsplash.com

 

Ako začať s pozitívnym  myslením?

V prvom rade sa nauč negatívne myšlienky obrátiť na pozitívne. Je to jednoduché ale chce to čas a trpezlivosť.

Nájdi oblasť vo svojom živote, kde typicky uvažuješ negatívne. Vždy sa zastav a zamysli sa. Nájdi na konkrétnej veci vždy niečo pozitívne a zameraj sa nato.

Sleduj samú seba. Počas dňa si na pár sekúnd od sleduj svoje myslenie. Príliš nerozmýšľaj nad vecami, ktoré sa nikdy nestali a zbytočne tak nevytváraj problém, ktorý neexistuje. Týmto si iba privodíš zlú náladu a pokazíš celý deň.

Vo všetkom negatívnom sa pokús nájsť niečo pozitívne. Vnes do toho trochu lásky a svetla.

 

Buď otvorená humoru. Smej sa. Zo všetkého si urob srandu a ber život s humorom.

Uvoľni sa.

Venuj sa zdravému životnému štýlu. Dnes je nekonečno možností.

Pracuj na pozitívnom hovorení k sebe samej. Vždy sa pochváľ. Hoci aj keď len uvaríš kávu bez toho aby si z nej trochu rozliala. Nepodceňuj sa, motivuj sa, odmeň sa za dobre odvedenú prácu a plň si svoje veľké i malé sny.

Rob dobré skutky. A tým zrovna nemyslím aby si teraz išla rozdávať všetky svoje úspory náhodným okoloidúcim na ulici. Všetky maličkosti, ktoré urobíš pre niekoho iného či už sa len na niekoho pekne usmeješ  a tým mu zdvihneš náladu alebo pôjdeš do útulku a donesieš trochu jedla pre psíkov. A rovnako sa môžeš inšpirovať odo mňa, keď bude pekný slnečný deň vybehni do prírody na prechádzku a pozbieraj pár odpadkov.  Všetko sa počíta a ver mi, že ti to dá lepší a pozitívnejší pohľad na tento svet.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.