pexels.com

Niekedy je veľmi ťažké postaviť sa realite čelom a vymazať z hlavy všetky veci, ktoré sme si mysleli, že sú pravdou a prijať jednoduchý fakt, že nečakané sa stalo skutočnosťou. V živote okolo teba bude stáť mnoho ľudí. Niektorí budú milí, ale prefíkaní, namyslení, ale pravdovravní, dôveryhodní, ale neochotní a niekedy bude veľmi ťažké odhaliť to, kto kým naozaj je.

Práve vtedy, keď si už začínaš myslieť, že si si takmer na 100 % istá príde to, čo si nečakala. Sklamanie. Nikto ťa naň nepripravil, nikto ťa nevaroval a už vôbec ťa nikto nenaučil, ako sa s tým popasovať. Jediné isté je to, že so všetkým sa musíš vyrovnať sama. Sklamanie veľmi bolí, ale žiaľ ešte nikto nenapísal univerzálny návod ako sa z toho dostať, ktorý by platil pre všetkých. Preto je len na tebe, čo si z toho všetkého zoberieš. Či sa budeš trápiť myšlienkami na to alebo si necháš ponaučenie a prijmeš to ako lekciu, ktorou ťa život obdaril.

Nesmieš odpustiť a zabudnúť. Musíš si to zapamätať a zotaviť sa…

zdroj: unsplash.com
Už sa ti určite stalo, že sa v tvojom živote udialo niečo, na čo si nebola pripravená a potrebovala si pomoc alebo radu od svojich priateľov. Je to úplne normálne – žiadať o pomoc niekoho, komu veríš. Si si ale úplne istá, že sú to tí praví ľudia,ktorí si zaslúžia tvoju dôveru? Myslíš si, že ich naozaj potrebuješ?

Ľudia, od ktorých čakáš pomoc, očakávaj aj záujem. Nikdy nechoď so žiadosťou o pomoc za niekým, kto sa o teba nikdy nezaujímal, len ty si si ho idealizovala. Takí ľudia sú len zvedaví a v skutočnosti ti nepomôžu, iba ťa vypočujú. Len buď opatrná aby si si svoj vlastný príbeh potom nevypočula ty od niekoho iného.

Na to, aby človek niekomu dôveroval, potrebuje čas.

Veľa času a pravý kamarát ti dá aj všetok čas sveta na to, aby si mu začala veriť, pretože vie, že to nie je také jednoduché. Dôveru si človek buduje celý život a zbúrať ju dokáže behom jednej sekundy, a preto si dávaj vždy pozor na to, komu veríš. Ak ťa niekto sklame raz, je to jeho chyba, ale ak ťa niekto sklame aj druhýkrát, je to tvoja chyba, pretože si mu to dovolila. Stáva sa však aj to, že si človek uvedomí, čo spravil a oľutuje to.

Vtedy nastupuješ ty a musíš sa správne rozhodnúť či človek stojaci pred tebou si druhú šancu zaslúži alebo nie. Väčšinou však ľudia neľutujú to, že niekoho sklamali, ale to, že sa im na to prišlo. Pochopenie a dôvera sú veľmi drahé veci. Tak ich neočakávaj od lacných ľudí.

zdroj: unsplash.com

Ťažké časy vždy odhalia pravých priateľov.

Niekedy sa z neznámych stanú priatelia a z priateľov neznámi. Sú situácie kedy sa ti rozhodne pomôcť niekto, koho považuješ skôr za introverta, nezáujmového človeka alebo za arogantného namyslenca. Pamätaj si však to, že ľudia, ktorí skrývajú svoje city, majú najväčší záujem pomôcť. Nespoliehaj sa však na to, že ti pomôže  každý známy, s ktorým si sa možno raz v živote pozdravila alebo ste okolo seba prešli a zdal sa ti sympatický. Myslím tým to, že niekedy nájdeš štvorlístky medzi vysokou burinou, kde ich vôbec nevidno. A ver mi, že ťa príjemne prekvapia.

,,Nie som nahnevaná, pretože ma zradili. Som nahnevaná, pretože im už viac nemôžem veriť.“ Viem, že je veľmi ponižujúce, keď zrazu pocítiš na srdci bolesť, ktorá smeruje od človeka, ktorého si mala veľmi rada a bola by si schopná spraviť čokoľvek pre neho. No pamätaj: Neočakávaj veľa a nebudeš sklamaná. Nie každý je ochotný pre teba spraviť to isté, čo ty pre neho. Teraz si už môžeš byť istá, že ti ten človek nestojí ani za zmienku, pretože priatelia ťa nikdy nezradia… len sa učíš, ktorí sú tí praví.

Nakoniec ti len chcem povedať, že som si istá, že aj keď sklamanie bolí a rana po ňom ostáva ešte veľmi dlho otvorená, dokážeš povedať tým nesprávnym ľuďom zbohom a dať šancu tým, ktorí na to čakajú. Stáva sa aj to, že dlho nebudeš vedieť nájsť nikoho, ale ver mi, že na dobré sa dlho čaká a raz do tvojho života príde niekto, kto ti dokáže, že si zaslúži tvoju dôveru a dá ti istotu, že nech sa deje čokoľvek, nikdy nebudeš sama.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife