Ak si si niekedy myslela, že myslieť na seba je sebecké, ver mi, že to tak nie je.

Možno si osoba, ktorá kladie všetky potreby iných na seba a chce pre druhých len to najlepšie, no je dobré si uvedomiť, že tak nebudeš nikdy úplne šťastná a nikdy nebude ani ten druhý stopercentne spokojný.

Pozri sa do zrkadla a akceptuj to, že si individuálna osobnosť, ktorá má taktiež svoje sny a plány. Pochop, že urobiť zo seba prioritu nie je vôbec sebecké. Pozri sa na seba a pozri sa na tvoj život a namiesto toho, aby si nachádzala v sebe vinu, konečne prevezmi zodpovednosť.

Uvedomenie si toho, že si so sebou celý život je vážna vec, pri ktorej pochopíš, že musíš na seba myslieť a mať sa ako prioritu, ktorú si musíš strážiť a o ktorú sa musíš starať. Je to aj o odstránení niektorých ľudí z tvojho života, pretože musíš myslieť aj na svoje vlastné zdravie a aj keď niektorých máš rada, musíš rozoznať to, či ťa využívajú a či sú pre teba prínosom.

 

zdroj: unsplash.com

Urob zo seba prioritu. Daj si dobré jedlo, kúp si kvety, poprechádzaj sa, oddýchni si, kúp si niečo na seba, relaxuj, konaj. Urob zo seba prioritu a osobu, na ktorú budeš hrdá. 

Možno sa niekedy dostaví pocit viny, že ťa niektorí ľudia budú odcudzovať a budú ti hovoriť, že príliš hladíš na seba, že odchádzaš zo vzťahov, ktoré ti nevyhovujú, no ver mi, že to bude to najlepšie, čo urobíš.

Myslieť na seba je základom úspešného života a ak sa aj možno bojíš zmeny, ver mi, že to nebudeš ľutovať. Možno budeš mať pocit, že niekedy to nie je ľahké, no je to nový krok k úplne inému životu, ktorý sa ti zapáči, aj keď nebude vždy ľahký, no bude podľa teba a ty budeš šťastná a spokojná.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.