Často si musím pripomínať, že sa nemôžem porovnávať s inými ľuďmi, jedine so svojim včerajším ja. Musím si pripomínať, že nepotrebujem iných ľudí, aby som bola spokojná a podporovaná. Je dosť smiešne myslieť si, že na dokázanie si vlastnej hodnoty potrebujem iných. 

Musím si uvedomiť, že nikto nemôže potvrdiť moju existenciu okrem mňa. Že nemôžem byť šťastná, pokiaľ nie som spokojná sama so sebou. Že musím byť viac sebecká a nie sa neustále trápiť problémami druhých. Že musím pracovať na lepšej verzii seba samej každý deň. Musím pochopiť, že som jediný človek, ktorý sa dokáže postarať o všetky moje problémy že som tá, ktorá vie o sebe najviac. Že som človek, ktorý je samostatný a v prvom rade musí myslieť na seba.

Pamätaj si, že si jediná, pre koho žiješ svoj život. Že máš každý deň k dispozícií 24 hodín a je len na tebe, ako ich využiješ. Že tvoje šťastie závisí od teba. Že musíš pracovať na svojej sebaláske, inak len ťažko budeš so sebou spokojná.

zdroj: pexels.com

Pamätaj si, že nie všetko sa deje z nejakého dôvodu, ale väčšina vecí má tendenciu pracovať dobre. Pamätaj si, že odmietnutie nie je koniec sveta. Je to iba presmerovanie. Pamätaj si, že máš vždy výber, ktorý môžeš uskutočniť. Pamätaj si, že sa musíš naučiť akceptovať to, čo sa už stalo, pretože to bude jednou z najlepších vecí, ktoré pre seba robíš.

Pamätaj si, že život je jednoducho rad začiatkov a koncov, a to všetko sú príležitosti na rast, lásku a učenie sa. Každý deň si pripomínaj, že najzdravšie je občas pustiť všetko, čo ťa drží späť. Z bývalých vzťahov, bolestivých spomienok, porúch, nechaj to tam a poď ďalej. Nič z toho ti už viac neslúži, tak prečo na tom stále visieť? Musíš kráčať ďalej a užívať si každý deň, inak sa môže stať, že budeš zaseknutá v minulosti a nikdy sa nevrátiš do prítomnosti.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.