Čiernobiely pár
Pexels/Pixabay

Hovorí sa, že na svete existujú len dva typy nešťastných ľudí. Tí, ktorí sú single a zúfalo túžia po láske, no a potom tí, ktorí sú vo vzťahu, avšak partnera už nemilujú. Bolo by krásne, ak by to tak nebolo a vo vzťahu by boli len ľudia, ktorí sa úprimne ľúbia a single by boli len tí, ktorí si to tak želajú. Úprimná pravda o tom, keď vieš, že ťa tvoj partner už nemiluje, môže byť strašidelná.

Predstav si, že sa jedného dňa zobudíš a pocítiš náhly chlad. Už sa viac nebudete správať ako milenci a najlepší priatelia, no len ako spolubývajúci. Pri rozlúčke ti už nepovie, aby si si na seba dávala pozor a že ťa miluje, no iba ti zaželá pekný deň.

Pravda je taká, že to môže byť bolestivé zistenie

Odrazu precitneš a pochopíš, prečo sa ti tak dlho vyhýbal. Prečo ste sa spolu už dlho nerozprávali. Prečo ste sa spolu nemilovali v jednej posteli. Prečo ti už nevenuje jemné dotyky a nežné slová, ktoré boli predtým samozrejmosťou.

Bozkávajúci sa pár
zdroj: Pexels/Fernando Favero

Úprimná pravda o tom, keď vieš, že ťa tvoj partner už nemiluje, môže byť desivá. V tvojom vnútri zhasne posledná iskra nádeje, že spolu zostarnete a jedného dňa sa budete venovať vnúčatám. Pochopíš, že čoskoro príde rozchod a budeš sama. Kolobeh liečenia zlomeného srdca a spoznávania niekoho ďalšieho začne opäť.

Pravda je taká, že tvoj priateľ je zbabelec. Ak vieš, že ťa už nemiluje, no stále je s tebou vo vzťahu, len ťa využíva. Nemiluje ťa, preto môže spoznávať ženy niekde inde bez výčitiek svedomia. Zároveň je rád, že je s tebou vo vzťahu, lebo ty mu splníš všetko, čo vonku nenájde. Si pre neho len istotou, poistkou v tiesni. Pravdou je, že by si taký vzťah mala ukončiť.

Skús sa s ním najprv otvorene porozprávať, ale ak spozoruješ tieto signály, je to koniec. Nie je správne sa vo vzťahu trápiť, ak si už dlhší čas presvedčená, že jeho city ochladli. Oberá ťa to o príležitosti, počas ktorých by si mohla spoznať niekoho, kto ťa nikdy neprestane milovať. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating