Pexels/Trinity Kubassek

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Keď s niekým plánuješ spoločný život, ani v zlom sne ti nenapadne, že by to niekedy mohlo byť inak. Nevidíš žiadne hrozby, malé signály, negatívne vzorce správania, pretože máš na očiach ružové okuliare a všetko sa ti zdá perfektné.

Jedného dňa sa však môže stať, že milovaného človeka stratíš, aj keď si s ním chcela byť navždy. Nie je dôležité, či stratu spôsobil rozchod, rozvod, smrť alebo odchod do inej krajiny, vždy to bolí rovnako.

Odlúčenie dvoch ľudí, ktorí spolu plánovali budúcnosť, je srdcervúce. Pravda je taká, že sa dlhé mesiace nevieš zaradiť do normálneho života.

Všetky situácie rozoberáš do detailov a nevieš prísť na to, kde si urobila chybu. Prečo práve teba stretol taký osud a nedoprial ti šťastie. Prečo musíš trpieť, aj keď si to nezaslúžiš. Prečo si stratila všetko, keď si dobrá osoba a nikomu si neurobila nič zlé.

Pravda je taká, že po strate milovaného človeka, to budeš mať ťažké. Aj obyčajné domáce práce ti zaberú pol dňa, nebudeš sa vedieť na nič sústrediť a nič ťa nebude baviť. Bude ťažké ťa vytiahnuť z postele, pretože nebudeš mať pred sebou cieľ, vďaka ktorému by si vstala a išla niečo robiť.

Stratiť človeka, ktorý mal byť pri tebe navždy (aspoň tak ste si to sľubovali), ťa zmení a už nikdy nebudeš rovnaká, aj keď budeš rovnako vyzerať.

V ženách, ktoré si touto stratou prešli, musí byť neuveriteľná sila, ktorá na prvý pohľad nie je viditeľná. Viac si však vážia maličkosti bežného dňa, viac si cenia dobrých ľudí okolo seba, viac pre nich znamenajú skutky lásky, viac vedia oceniť darčeky z lásky, viac dokážu pochopiť city ostatných a nemajú potrebu všetkým radiť, ako majú žiť.

Ani tieto ženy na uzdravenie ešte nenašli univerzálny návod, len sa snažia tešiť z toho, čo majú, pretože už vedia, že to nie je samozrejmosť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating