Koľko dobre mienených rád si už za svoj život počula? A koľkokrát si si ich aj naozaj vzala k srdcu a riadila sa nimi? To už bude menšie číslo ako to prvé, však? Rodičia, učitelia, starší súrodenci, priatelia, milá suseda od vedľa… oni všetci si už čosi zažili a vďaka tomu vedia na svoje chyby upozorniť druhých.

Problém je však v tom, že každý z nás tie chyby aj tak spraví. Jednoducho musí, aby zistil na vlastnej koži, že niekto mu dal naozaj múdru radu. Toto sú 3 múdrosti z rôznych oblastí, ktoré sme dookola počúvali, no aj tak neposlúchli!

Netráp sa vecami, ktoré nemôžeš ovplyvniť

Na to, aby si pochopila túto vetu a vzala si radu k srdcu, budeš zrejme potrebovať roky vyspelosti a uvedomenie si podstaty spokojného a šťastného života. Veľakrát totiž dávame zbytočnú pozornosť a energiu veciam, ktoré za to nestoja, rozčuľujeme sa nad niečím, čo sa nás vlastne ani netýka a nemáme ani šancu zmeniť to. Tak prečo to stále robíme?

Čím skôr na túto pravdu prídeš, tým skôr ti z hlavy zmiznú nepotrebné myšlienky a budeš sa sústrediť iba na svoj osobný rozvoj a spokojnosť.

Nie je to tvoj prvý ani posledný

Aj v oblasti lásky sa musíme veľakrát popáliť. Na všetko prídeš sama, no jedna veta, ktorú určite neraz dostaneš, znie: Neplač, nie je to tvoj prvý ani posledný! Ach, keby si v záplave smútku a sĺz dokázala tomu uveriť, však? Zlomené srdce nechce počúvať žiadne rady, chce iba vrátiť čas späť.

Až po rokoch sa usmeješ nad tým, ako si si myslela, že tvoj život s odchodom jedného chlapa skončil. A ver, že aj ty túto radu raz niekomu dáš. No už zrejme vieš aj to, že ti ju ten človek veriť nebude. 🙂

Teplo sa obleč!

A pozrime sa aj na obľúbenú vetu z dielne našich mám. Teplo sa obleč, zapni si bundu, nechoď von s holými členkami, ... koho by trápila zima, keď chce vyzerať dobre? Ak sa ešte nechytáš za hlavu, ver, že aj to príde.

Nič v živote nie je dôležitejšie, ako naše zdravie a aj takéto „maličkosti“ budú raz na vine tvojim bolestiam. Čo takto vyhnúť sa im skôr, ako bude neskoro?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.