nebyť dosť dobrá žena

Keď zistíš, že nie si dosť dobrá pre svoju matku alebo rodičov, zasiahne ťa to. Ale nie tým spôsobom, že by si niečo na sebe zmenila alebo sa snažila viac, skôr ťa to demotivuje. Budeš smutná a môžeš mať negatívne myšlienky, čo sa neskôr odrazí na tvojej budúcnosti a vzťahoch.

Keď uveríš tomu, že nie si dosť dobrá, budeš mať so všetkým problém. V škole, lebo si nebudeš veriť a tak budeš bojazlivá. Neprihlásiš sa na súťaže, ktoré by si mohla vyhrať, lebo si povieš, že to nie je pre teba.

V práci, lebo budeš „tá tichá kolegyňa“, ktorá nikdy nepovie ani slovko. Aké by aj? Aj tak by si si myslela, že sa s tebou kamarátia len zo súcitu, lebo nie si dobrá.

Estetické zákroky
zdroj: Pexels/Konstantin Mishchenko

V partnerskom vzťahu, lebo si stále budeš namýšľať, že tvoj priateľ má naviac. Nebudeš mu veriť, keď ti povie, že ťa úprimne miluje, lebo budeš mať v sebe stále vety typu, že nie si dosť dobrá, že za nič nestojíš, že ťa nikto nemôže mať rád.

To je úprimná pravda o tom, keď nie si dosť dobrá pre rodičov. Oni ti dali do daru takéto myšlienky a budúcnosť, lebo rodičia sú pre teba základná stavebná jednotka. Ako ťa vnímajú oni, tak sa budeš vnímať potom aj ty.

Keď pre nich nie si dobrá, nebudeš ani pre seba.

Stále sa budeš ponižovať, budeš sa cítiť neisto, nebudeš si veriť, budeš mať problém s dôverou voči ostatným a nadviazať akýkoľvek medziľudský vzťah pre teba bude peklo.

To je úprimná pravda, ktorá je trpká, bolí a zraňuje, no nájdu sa medzi nami ľudia, ktorí majú takých rodičov. Avšak, ty, drahá žena, si dobre rozmysli, akou budeš matkou. Mala by si sa snažiť o pravý opak. Byť milujúcou, láskavou, podporujúcou a vždy veselou.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating