V živote to už raz tak chodí. Ten, o kom sme tvrdili, že by nás nikdy nedokázal podraziť, nakoniec ukázal pravú tvár a na tie tisíce nože na našom chrbte, na to sa len ťažko zabúda. Od osoby, na ktorej nám úprimne záleží, bolesť je intenzívnejšia. Preto nie nadarmo sa hovorí, že psychická bolesť je horšia ako tá fyzická. Ale ako teraz to zvládnuť? Pomsta? Alebo to nechať len tak, nech si žije svoj život… A čo takto skúsiť TOTO!

Áno, keď je bolesť čerstvá, hlavou nám kolujú rôzne myšlienky. Najprv smútok a depresie, cez hnev a chuť pomstiť sa, až po úplný nezáujem. A tento kolotoč ide a opakuje sa aj niekoľkokrát. No ale takto sa nedá žiť. Je potrebné tomu urobiť ráznu bodku, raz a navždy. Ak prechádzať týmto obdobím i ty, skús napríklad tento recept.

Odpustenie! Nezdá sa ti to? Nebodaj hlúposť? Ver, že práve týmto dotyčnú osobu, ktorá ti vrazila dýku do srdca, dostaneš úplne na kolená. Lebo vo všeobecnosti sa očakáva, že keď nastane škriepka, obidve strany v tom pokračujú a málokedy nastane zlom, že si obe strany priznajú chybu a tak sa posunú ďalej. Ty nebuď ako veľká väčšina. Buď iná a nauč sa odpúšťať aj tým, u ktorých si myslíš, že to nedokážeš. Dokážeš to!

Pretože to je prvý krok k tomu, aby si zhodila zo seba kameň a cítila sa voľnejšia a šťastnejšia. Práve to ti pomôže k úsmevu a úsmev zas so sebou prináša pozitívnu energiu. Ľudí vie najviac dostať to, keď vidia niekoho šťastného a pritom si mysleli, že ich položili úplne na dno. To nikdy nikomu nedovoľ. Je dôležité si to uvedomiť, aby si kráčala životom šťastnejšie, vlastne najšťastnejšie, ako sa len dá a je možné. A len tak medzi nami, úsmev a radosť je obrovské afrodiziakum. Tak čo, skúsiš to?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.