Časom zistíš, že život plynie naozaj veľmi rýchlo. Prídeš na to vtedy, keď ťa viac nebude bolieť a trápiť to, čo ti vrásky spôsobuje dnes.. Buď si vedomá ale toho, že starnutie je jedná z najlepších vecí. Len roky ti na tvoje konto pridajú to, čo je naozaj dôležité, zážitky, spomienky, myšlienky, skúsenosti. Čím vyšší rok budeš mať, tým viac toho dôležitého sa v tebe nahromadí.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: unsplash.com
Buď prosím vďačná za každý okamih. Buď ochotná pomáhať, najmä tým, ktorí toho schopní nie sú, oni raz túto chybu pochopia. Zbieraj skôr nezabudnuteľné zážitky, ako by si mala zbierať materiálne veci. Rozdávaj radosť, pretože aj obyčajný úsmev môže niekomu zlepšiť deň. Chodievaj na prechádzky do prírody, pretože tam nájdeš odpovede na otázky, nájdeš tam ticho, ktoré je tak vzácne, nájdeš tam krásu, ktorá sa každým mesiacom mení. Neubližuj sebe, ani iným, pretože bolesti je dosť na tomto svete. Maj svoje tajomstvá, pretože niekedy je fajn nechať si niečo len pre seba. A hoci, sa budeš cítiť niekedy sama, je to v poriadku, len v búrkach sa rodia hrdinovia. A ty ním si aj keď o tom často pochybuješ. A hoci v živote urobíš pár chýb, nedovoľ, aby práve toto ťa prinútilo myslieť si, že si zlý človek. Máš mnoho nedostatkov, ale práve vďaka ním si tak jedinečná, práve vďaka ním mi dávaš šancu zamilovať sa do teba každý deň. 
Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: unsplash.com
Prosím ťa, čítaj knihy lebo v nich nájdeš múdro, miluj citáty a všetko spojené s tým, pretože nájdeš odpovede a rady do života, ktoré síce nemusíš pochopiť hneď, ale časom určite. Natrhaj kvety, stačia tie z lúky a venuj ich niekomu na kom ti záleží. Vytvor si vlastné tradície. Spoznávaj svet, spoznávaj ľudí a cestuj, lebo to najlepšie čo ti svet môže ponúknuť, je poznanie. A to získaš len cestovaním. Hudbu počúvaj len nahlas, pretože práve ona ti pomôže uzdraviť rany na duši, či na srdci. Choď hlavne tam, kam ťa to ťahá, či už máš preplávať 3 oceány, alebo vyliezť na vrchol nejakej hory, urob to! Najdôležitejšie je, plniť si sny, nech sú akékoľvek. Nestrať svoju vášeň voči umeniu. Foť všetko čo uvidíš, všetko, čo ťa prinúti na chvíľu zastať a obdivovať to, foť všetky tie krásne veci a okamihy okolo teba, lebo raz ten kus papiera, bude znamenať viac ako čokoľvek iné.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.