Na českom festivale Colours of Ostrava sa predstaví americké duo Twenty One Pilots, ktoré je zároveň prvým potvrdeným interpretom budúceho ročníka.

Na Colours of Ostrava sa na nich veľmi tešíme, pretože ich euforické koncerty predstavujú neuveriteľný zážitok. Počas nich si vystačia iba sami dvaja, podporení dokonalou vizuálne a svetelne zladenou šou, do ktorej patrí veľa efektných kostýmov, občas aj horiaci automobil a strhujúca energia, s akou Josh bubnuje, robí premety a Tyler strieda jeden nástroj za druhým,“ vyjadrila sa riaditeľka festivalu Zlata Holušová. „Spomeňte si na akúkoľvek svetovú hudobnú cenu a je vysoko pravdepodobné, že ju Twenty One Pilots buď získali, alebo na ňu boli aspoň nominovaní,“ dodala Holušová.

Devätnásty ročník festivalu Colours of Ostrava sa uskutoční od 15. do 18. júla opäť v industriálnom areáli ostravských Dolních Vítkovic. Program na 24 vonkajších aj krytých scénach ponúkne viac ako 450 bodov – okrem koncertov viac ako 120 zahraničných a domácich kapiel, taktiež diskusie v rámci medzinárodného fóra Meltingpot, divadlá, workshopy, filmy, výtvarné inštalácie a ďalšie sprievodné aktivity.

Twenty One Pilots vznikli v roku 2009 v Columbuse v štáte Ohio, pričom pôvodnými členmi boli Tyler Joseph, Nick Thomas a Chris Salih. Poslední dvaja menovaní však skupinu o dva roky neskôr opustili a namiesto nich prišiel bývalý bubeník kapely House of Heroes Josh Dun. V tejto zostave fungujú aj v súčasnosti. Twenty One Pilots uviedli na trh v decembri 2009 eponymný debutový album, ktorý si rovnako ako aj jeho nasledovníka Regional At Best (2011) vydali svojpomocne. Následne podpísali zmluvu s vydavateľstvom Fueled By Ramen, prostredníctvom ktorého ponúkli ďalšie tri štúdiovky – Vessel (2013), Blurryface (2015) a Trench (2018). Formácia má na konte jednu cenu Grammy, dve American Music Awards či dve MTV Europe Music Awards. Dva razy ich nominovali na BRIT Awards.

 

Zdroj: SITA

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.