Photo by Jens Kreuter on Unsplash

Prestížne filmové festivaly v Berlíne, Cannes, Toronte a Benátkach sa spoja na špeciálne online podujatie. Ako informuje spravodajský portál BBC, 10-dňový We Are One: A Global Film Festival ponúkne od 29. mája YouTube.

Digitálna alternatíva medzinárodných podujatí, ktoré zasiahla pandémia koronavírusu, by mala zároveň pomôcť získať finančné prostriedky pre COVID-19 Solidarity Response Fund Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) a tiež rôzne lokálne organizácie na celom svete.

Pod hlavičkou We Are One sa spojí asi dvadsiatka obľúbených filmových podujatí, okrem spomínaných aj Sundance, Tribeca, New York, San Sebastián, Karlovy Vary, Londýn, Locarno, Guadalajara, Macao, Jeruzalem, Bombaj, Marrákeš, Sarajevo, Sydney, Tokio alebo festival animovaného filmu vo francúzskom Annecy.

zdroj: Photo by JESHOOTS.COM on Unsplash

Často hovoríme o jedinečne silnej úlohe filmov pri inšpirácii a zjednotení ľudí naprieč hranicami a rozdielmi, aby pomohli uzdraviť svet. A teraz potrebuje uzdraviť celý svet,“ vyjadrila sa k projektu Jane Rosenthal, výkonná riaditeľka Tribeca Enterprises a spoluzakladateľka filmového festivalu Tribeca. Práve Tribeca a YouTube sú pritom hlavnými organizátormi akcie.

Organizátori sľubujú „nové a klasické“ filmy, no očakáva sa, že to budú najmä tituly zo zbierok. Ako uvádza portál Deadline, v rámci tohtoročných filmových festivalov sa neočakáva uvedenie žiadnych nových filmov. Cannes, napríklad, do programu poskytne niektoré svoje masterclass, nie filmy.

Podujatie, ktoré budú môcť filmoví fanúšikovia a fanúšičky zadarmo sledovať online, by malo priniesť celovečerné i krátke filmy, dokumenty, hudbu, debaty a ďalší obsah. Kompletný program plánujú zverejniť neskôr.

Podľa BBC sú však stále v hre aj možné modifikované verzie festivalov v Toronte, Benátkach a Londýne, ktoré by sa mali konať na jeseň.

 

Zdroj: bbc.com, SITA

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News