Photo by Daria Litvinova on Unsplash

Tento rok nie je taký, aký si si ho predstavovala, že? Situácia vo svete i na Slovensku nás poriadne skúša. Obmedzenia, strach, stres, nervy… to sú všetko emócie, ktoré tebou teraz možno prechádzajú. Aj v tejto ťažkej dobe musíš však mať na pamäti niekoľko vecí …

1. Všetko raz pominie

Po každej búrke raz vyjde slnko a zlé obdobia vystriedajú tie dobré. Stačí veriť a vydržať.

2. S veselou mysľou to ide ľahšie

Ver, že sa ti bude ľahšie dýchať, ak si napriek všetkému nájdeš dôvod na radosť. Púšťaj si piesne, ktoré ťa rozveselia, tancuj pred zrkadlom, hlavne, nelež s depkou v posteli.

3. Aj v niečom zlom sa nájde kúsok dobra

Z každej nepríjemnej veci môžeš získať niečo dobré. Stačí si to pozitívum nájsť. Veď všetko zlé je na niečo dobré, no nie?

4. Je v poriadku cítiť sa smutne

Smútok patrí do nášho života rovnako ako radosť. Je úplne normálne, ak občas prepadneš týmto pocitom. Dôležité je nepoddať sa im úplne.

5. I tvoji blízky majú strach

Bojíš sa o to, ako bude vyzerať budúcnosť? Bojíš sa toho, čo prinesie zajtrajšok? Je to OK! Strach máme všetci, aj tvoji najbližší. Buďte si navzájom oporou.

6. Disciplína je rozhodujúca

Každý z nás chce, aby toto obdobie pominulo. Aby sme sa mohli vrátiť k „bežnému“ životu. Čím skôr a dôslednejšie sa začneme správať tak, ako je potrebné, tým skôr sa život vráti do starých koľají.

7. Buď vďačná

Zobudila si sa do nového dňa? Máš svojich blízkych pri sebe? Ste zdraví? Potom si šťastný človek! Ver, že to je to, na čom záleží.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife