Keď sa ti podarí niečo veľké, dostaneš novú, lepšiu prácu, zasnúbiš sa alebo dokončíš vysokú školu, môžeš z každej strany počúvať gratulácie k tvojmu úspechu. To, ako sú na teba všetci pyšní a ako sa ti podarilo dosiahnuť určitý cieľ. Ale nie je to celkom o tom.

Úspech pre mnoho ľudí znamená najmä peniaze. Úspešná si vtedy, keď si môžeš dovoliť nové auto, o ktorom snívaš či dovolenku na Havaji, ktorú ti môžu všetci len závidieť. No čo tie malé úspechy, ktoré sú pre iných očami neviditeľné? Čo tie, vďaka ktorým vstaneš ráno s úsmevom na tvári a máš zo seba lepší pocit?

Nepotrebuješ chválu či uznanie okolia, keď si si ty sama vedomá toho, čo si dokázala bez ohľadu na to, koľko peňazí z toho budeš mať. Myslíš si, že nie si úspešná pokiaľ tvoj účet nie je zasypaný peniazmi a nevlastníš kľúč od najnovšieho modelu luxusného auta?

Úspech začína tam, kde ho sama postavíš a len TY môžeš určovať jeho medze

Môžeš byť na seba hrdá vždy bez ohľadu na situáciu. Úspešná si vtedy, keď sa ti podarí schudnúť 5 kíl, keď napíšeš básničku, keď prejdeš skúškami, keď sa dokážeš prvá ospravedlniť… Je tak veľa úspechov, ktoré dennodenne prehliadaš a nútiš tak samú seba bojovať s myšlienkami, či to čo robíš, má vôbec zmysel.

Pravdou je, že VŽDY to bude mať zmysel. Všetko, čo pre seba spravíš navyše a snažíš sa tým svoj život trochu okoreniť, je určitou formou úspechu. Nedovoľ samej sebe trápiť sa nad tým, že si v živote nič nedokázala. Pretože ja viem, že to nie je pravda…

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.