Summit Entertainment

Introverti zvyčajne nemajú radi akčné a sci-fi filmy, ale skôr snímky o zmysle života, o priateľstve či láske. Toto je zoznam najlepších filmov, ktoré by si nemal ujsť žiadny introvert. 

Amélie (2001) 

Krásny francúzsky film zobrazujúci príbeh o osamelej žene, ktorá síce nie je skvelá v rozhovoroch, ale je pravdepodobne najinteligentnejšou introvertnou osobnosťou zo všetkých. Film je celkovo veľmi farebný a pozitívny a ty budeš odrazu vidieť svet úplne inak. V hlavnej úlohe skvelá Audrey Tautou.

 

Charlieho malé tajomstvá (2012) 

Pätnásťročný Charlie je veľmi premýšľavý a zakríknutý mladík, ktorý je na strednej škole a ostatní ho považujú za divného. Je to klasický príklad „iného“ dieťaťa, ktorý sa nevie zaradiť, prežíva zvláštne stavy a trápi ho pocit samoty. Tento film odporúčame všetkým ľuďom, ktorí hľadajú zmysel života, priateľstvá a lásku.

 

Horkých sedemnásť (2016)

Nadine a Krista sú dve nerozlučne kamarátky, ktoré sú na strednej a vo všetkom si pomáhajú. Avšak kým Nadine nezistí, že Krista randí s jej starším bratom. Dievčatá si čoskoro uvedomia, aká tenká je hranica medzi kamarátstvom a úhlavným nepriateľstvom.

 

Princezná Cyd (2017)

Tento film ti ukáže rozdiel medzi extrovertmi a introvertmi a ich vnímaním života. Šestnásťročná Cyd žije so svojim depresívnym otcom v zlých podmienkach. Keď však strávi leto u tety v Chicagu, začne zisťovať všetko o sebe, o svojom vnútornom svete a o svojej identite.

 

Nezabudnuteľné prázdniny (2013) 

Príbeh, pri ktorom pochopíš, že je dôležité, byť sama sebou. Štrnásťročný Duncan ide na rodinnú dovolenku s matkou a jej priateľom. Keď sa však zoznámi so správcom miestneho vodného parku, vznikne medzi nimi priateľstvo, vďaka ktorému sa Duncan naučí prekonávať nástrahy života, rodiny a lásky. Budú to prázdniny, na ktoré nezabudne.

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife