Dnešný svet má isté predstavy, ktorých sa drží a nechce od nich upustiť. Dnes je IN byť iná, no v podstate byť rovnaká. Je to začarovaný kruh a nejaká rovnica, ktorá nemá správne riešenie.

Každému sa páči niečo iné a mali by sme to rešpektovať. Je úplne v poriadku mať „bad hair day“ a takisto je v poriadku dať si červený rúž, pretože chceš, nie preto, lebo musíš. Krása ženy je veľmi individuálna a každému vyhovuje niečo iné. Každý človek považuje za krásne rôzne veci, ktoré zas možno my nechápeme, preto je to úplne v poriadku.

No nájdu sa aj takí, ktorí ti budú hovoriť, ako musíš vyzerať. Ktorí ti budú jasne dávať najavo, že sa im nepáčiš a že by si sa mala zmeniť. Dbaj o to, aby si sa cítila ty krásne a príjemne. Aby si sa cítila sama sebou a nebrala ohľad na to, čo si kto o tebe myslí.

„Pravá krása ženy nie je v jej postave, v spôsobe oblečenia, v šatách, ktoré nosí alebo štýle jej účesu. Krásu ženy vidno v jej očiach, pretože sú oknom do jej duše, miestom, kde prebýva láska.“ — Audrey Hepburn

Zameraj sa na to, čo sa ti na tebe páči a ak má niekto problém s tým, že by si mala pribrať, schudnúť, mať dlhšie či kratšie vlasy, odkáž mu, že najskôr by mal začať od seba a ty sa cítiš vo svojom tele dobre.

Nenechaj so sebou zametať a nehovor si veci, ktoré nie sú pravda. Možno ťa to občas zamrzí, no uvedom si, že toto telo je len tvoje a je len na tebe, ako sa budeš oňho starať a či ho budeš mať rada.

Žiadna kozmetika nenahradí skutočné šťastie a ver mi, že šťastná žena je krásna žena. Obdivuj svoju krásu a nauč sa mať rada, pretože ty si človek, s ktorým budeš celý svoj život.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.