Žena má kruhy po očami

Aj ty sa pri pohľade do zrkadla občas zľakneš samej seba? Ráno chceš vyzerať fresh, no trápia ťa tmavé kruhy pod očami, ktoré nechcú zmiznúť. Počas celého dňa tak vyzeráš unavene a utrápene, či to tak je alebo nie. Ako sa ich konečne zbaviť? A dá sa to vôbec? 

Jedna skupina žien sa poteší, druhá veľmi nie, pretože tmavé kruhy a opuchy pod očami majú rôzne príčiny vzniku. K najčastejším patrí genetika – sú jednoducho dedičné a pod tenkou vrstvou kože výrazne viditeľnejšie. V tomto prípade sa dajú eliminovať, no nikdy sa ich nezbavíš úplne.

K ďalším faktorom patria aj prasknuté cievky, dehydratácia, alergia, fajčenie, a samozrejme, starnutie, nedostatočný spánok či stres. V týchto prípadoch s tým vieš niečo robiť. Zmena tvojej životosprávy zvnútra má totiž viditeľný vplyv aj na náš výzor. Pi viac vody, športuj, maj spánkový režim, zabudni na alkohol či cigarety. To všetko sa odrazí nielen pod tvojimi očami.

Žena má kruhy po očami
zdroj: Pexels/MART PRODUCTION

Ako eliminovať tmavé kruhy pod očami?

Dnešné kozmetické kliniky už ponúkajú aj zákroky zamerané na tento problém, no nie všetky ženy majú odvahu a peniaze na to, aby si mohli nechať kyselinu hyaluronovú vpichnúť pod oči. Navyše, zákrok je potrebné absolvovať aspoň raz ročne, pretože časom vyprchá.

Ostávajú ti teda známe a overené tipy, ktoré prinášajú výsledky, aj keď nie sú zázračným riešením. V prvom rade, okolie očí by si mala hydratovať a vyživovať produktami na to určenými. Ideálne, ak budú obsahovať spomínanú kyselinu hyaluronovú, kofeín, aloe vera, vitamín C, vitamín E či vitamín A. V kombinácii so zdravým životným štýlom si určite všimneš rozdiel už po niekoľkých mesiacoch.

No a čo ak potrebuješ rýchlu pomoc a tvoje unavené očné okolie je výsledkom únavy a nervozity? Okrem použitia make-upu či korektora ti môžu pomôcť triky, pri ktorých si pod oči priložíš napríklad:

  • studené lyžice,
  • uhorky,
  • vylúhované vrecúška zeleného čaju,
  • paradajky,
  • mandľový olej.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty