Silné ženy
Pexels/Pixabay

Oči o tebe prezradia naozaj viac, ako si myslíš a pritom sa postačí niekedy do nich občas len o čosi viac zahľadieť. Niekedy však ani to nie je potrebné. Prostredníctvom nich dokáže človek spozorovať ako tvoju únavu, smútok, krátky spánok ale i radosť a spokojnosť.

Nebudeme si nič nahovárať, oči sú taktiež tými, ktoré si vyžadujú pozornosť a starostlivosť ako akákoľvek iná časť nášho tela. V dnešnej dobe, kedy máme k dispozícii množstvo kozmetických prípravkov a všakovakých ošetrení, to nie je problém. Avšak, existujú možnosti, kedy sa o nich dokážeš postarať aj sama, či už sú opuchnuté, citlivé alebo sa pod nimi skrývajú kruhy. Tipmi, akými to zvládneš aj ty ťa dnes rady inšpirujeme v našom článku.

Unavené oči a kruhy pod nimi

Ten pocit pozná azda každá jedna z nás. Sú dni, ale i noci, kedy naše oči dostávajú poriadne zabrať, obzvlášť v tejto dobe, kedy trávime viac času prácou z domu alebo pracujeme na  náročnom projekte. Kvalite očí neprospieva ani taký spánkový deficit, no s opuchmi a kruhmi sa môžeme pokojne zobudiť aj pre prehýrenej noci.

Nie je nič horšie ako zistenie, že nás čoskoro nás čaká pracovné stretnutie, na ktorom by sme mali vyzerať „k svetu“.  Ako ich dať čo najskôr do poriadku, zistíš aj v tomto videu.

Cviky na unavené oči

Ak cítiš, že tvoje oči sú unavené viac ako inokedy, dopriať si môžeš aj samotné cvičenia, určené len pre nich. Urobiť tak môžeš kedykoľvek počas prestávky v práci, ráno alebo aj večer. Nezaberie ti veľa času, no tvojim očiam viac ako prospeje. Ak im ešte nikdy žiadne nedopriala, teraz je ten správny čas.

Líčenie nielen pre spadnuté viečka

Ver, že spadnuté viečka nie sú len tvojim problémom, trpí nimi veľké množstvo z nás. Niet dôvod na paniku, pretože aj táto záležitosť má svoje riešenie. Ako na to, sa dozvieš vo videu a navyše zistíš, akým spôsobom si môžeš svoje oči s pomocou make-upu zväčšiť.

Líčenie je rýchle a jednoduché a nezaberie ti naozaj veľa času. Zvládnu ho aj tie, ktoré sú v tomto smere začiatočníčky.

Cvik na spodné viečka, vrásky a opuchy

Aj v tomto prípade môžeš spodné viečka posilniť jednoduchým, no o to účinnejším cvikom. Ten ti navyše napomôže k redukovaniu vrások a tiež opuchom. Dopraj si ho a výsledok sa dostaví určite čoskoro.

6 tipov v starostlivosti o očné okolie

Ako sme spomenuli na začiatku, oči sú taktiež tými, ktoré si vyžadujú našu pozornosť. Spôsobov je naozaj mnoho, avšak stále je fajn, dozvedieť sa niečo nové, však? V tomto máš ponúknutých rovno 6 tipov, ktoré ti prezradia nielen to, ako sa o očné okolie starať, ale dozvieš sa tiež, akým spôsobom môžeš zabrániť predčasnému starnutiu a vráskam.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty