Starostlivosť o oči je rovnako dôležitá ako starostlivosť o pleť či vlasy. Mnohé ženy to však stále podceňujú a myslia si, že kým nemajú 40 rokov a hlboké vrásky, tento problém sa ich netýka. Pravda je však taká, že čím skôr sa začneš venovať aj očnému okoliu, tým skôr predídeš tvorbe vrások a iných problémov.

Čo je pri očnej starostlivosti najdôležitejšie a na čo by si nemala zabúdať? Máme pre teba 5 tipov, ktoré sa postarajú o to, aby si sa zbavila opuchov alebo prvých vrások.

Vždy sa odličuj

Najdôležitejšie zo všetkého je pravidelné a dôkladné odličovanie. Aj keď sa budeme možno opakovať, vždy sa nájde niekoľko žien, ktoré nemajú problém ísť do postele aj nalíčené. Nielen, že si tak koleduješ o akné, ale mihalnice sú pod nánosom špirály oslabené a môžu sa ľahšie polámať a vypadať. A to určite nechceš.

Pri odličovaní vsaď skôr na jemné pohyby, nedrhni si oko tým tampónom. Jednorazové vatové odličovacie tampóny odporúčame nahradiť ich textilnými náhradami z bavlny, ktoré sú šetrnejšie a jemnejšie nielen k tvojim očiam, ale aj k životnému prostrediu.

zdroj: Pexels/Pavel Danilyuk

Používaj očný krém

Určite už dobre vieš, že denný krém a krém s SPF sú veľmi dôležité a mali by byť súčasťou tvojej každodennej beauty rutiny. To isté však platí aj o očnom kréme. Veľa z nás to podceňuje a očný krém považuje za zbytočnosť. Mala by si však myslieť na to, že pokožka okolo očí je veľmi jemná, citlivá a oveľa tenšia. Bežné krémy ju môžu podráždiť, najmä ak obsahujú parfumy alebo iné nevhodné zložky.

Krémy určené na očné okolie sú vyvinuté špeciálne pre potreby pokožky v tejto oblasti. Zväčša obsahujú prírodné zložky a sú bez parfumácie. Zameraj sa aj na konkrétne zložky, ktoré ti pomôžu s tvojimi problémami.

Ak ťa trápia prvé vrásky, vsaď na kyselinu hyalurónovú, ceramidy, vitamín A alebo peptidy. Na kruhy pod očami je vhodný vitamín C a pri opuchoch môže pomôcť krém alebo sérum s obsahom kofeínu alebo zeleného čaju. Krém alebo sérum len jemne vklep do okolia očí.

Masáž očného okolia

Tak, ako rada dopraješ masáž svojim nohám alebo chrbtu, mala by si aj okoliu očí. Očná joga alebo tvárová gymnastika sú na to priam stvorené. Ak tráviš veľa času za počítačom, takáto masáž určite prospeje aj tebe.

Správna životospráva

Nezabudni na dostatočný a kvalitný spánok. Ak by si spala len pár hodín, práve vtedy sa môžu dostaviť neželané opuchy a kruhy pod očami. Taktiež dodržuj pitný režim, ideálne aspoň 2 litre čistej vody denne. Ak mávaš problém s opuchmi, skús obmedziť konzumáciu kofeínu, alkoholu a príliš slaných jedál. Práve tie sa môžu postarať o to, že sa ti zadržiava voda.

Čo pomôže na opuchy

Ak ťa tieto opuchy pod očami trápia a nepomohlo ani obmedzenie vyššie spomenutých vecí, budeš na to musieť ísť inak. Môžeš vyskúšať babské triky ako priloženie studeného čajového vrecúška z čierneho čaju alebo studenej lyžice. Tú daj na pár minút do chladničky alebo mrazničky a prilož na opuchnuté oko.

Skvelými pomocníkmi sú tiež vankúšiky či náplasti pod oči alebo roll-on, ktorým si zároveň môžeš dopriať aj masáž. Tiež ho môžeš skladovať v chladničke, aby si si dopriala schladenie, ktoré pomáha redukovať opuch.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.