Že ženy hýbu svetom to už vieme. Taktiež vieme aj to, že už dávno nie sú domácimi gazdinkami, ktoré prenechávajú biznis mužom. Dokážu viesť veľké podniky a zarábať ešte väčšie peniaze. 

Ako sa k svojim peniazom dostali? A zaručili im vôbec toľké peniaze bezstarostný život?

1. Francoise Bettencourt Meyers

Francoise je 65-ročná francúzska autorka diel o židovsko-kresťanských vzťahoch, a ako jediná dcéra Liliane Bettencourt dedičkou tretiny monopolu spoločnosti L’Oreál. Vďaka 50-tim miliardám dolárov, ktoré jej aj vďaka tomu patria sa dostala na 15. priečku v rebríčku najbohatších ľudí sveta. Zaujímavosťou z jej života je, že jej starý otec, ktorý spoločnosť L’Oreál založil, bol súdený za spoluprácu s nacistami, pričom ona sa vydala za vnuka rabína, ktorý bol v Osvienčime zavraždený, a deti vychovávajú v židovskej viere. Je veľkou filantropkou, napríklad na obnovu katedrály Notre-Dame prispela sumou 226 miliónov dolárov. Od júna 2019 je podľa Forbes najbohatšou ženou sveta.

2. Alice Walton

Druhou najbohatšou ženou sveta je 69-ročná američanka Alice, dcéra Sama Waltona, ktorý založil spoločnosť Walmart. Celý svoj život sa však biznise aj sama pohybovala – od riadenia investičných aktivít až po riaditeľskú stoličku investičnej banky. Jej slabosťou je umenie, a preto aj sama otvorila hneď niekoľko múzeí. Jej umelecká zbierka je odhadovaná na hodnotu stoviek miliónov dolárov. Aj keď sa jej v pracovnom živote darilo, v otázke lásky to už tak skvelé nebolo. Alice má za sebou hneď niekoľko rozvodov. Osobný život jej poznamenalo aj niekoľko dopravných nehôd, ktorých bola súčasťou, pričom pri jednej usmrtila ženu. Raz ju dokonca prichytili pri jazde pod vplyvom alkoholu – zaplatila však len pokutu 925 dolárov.

3. MacKenzie Bezos

MacKenzie, 48-ročná američanka, je spisovateľkou a dnes už ex-manželkou zakladateľa Amazonu Jeffa Bezosa. Vzali sa v roku 1993, neskôr Jeff založil Amazon a stal sa jeho generálnym riaditeľom. Práve ten z nich spravil najbohatší pár sveta. Rozviedli sa v roku 2019 po 26-ročnom manželstve, a po rozvode od neho získala 35 miliárd dolárov, čím sa zase ona stala 3. najbohatšou ženou na svete. Dala však prísľub, že polovicu svojho majetku daruje na charitatívne účely. Už v roku 2014 založila organizáciu proti šikanovaniu, kde pôsobí ako výkonná riaditeľka.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.