Možno si hovoríš, že si dobrou priateľkou, a že sa ľudia cítia v tvojej spoločnosti dobre, no na každom skutočnom priateľstve musíme pracovať. Priatelia sú totiž rodina, ktorú si vyberáme samy, tak stoja za to, aby sme ich brali vážne.

Toto je pár rád, ako v tvojom priateľstve nezlyhať:

1. Záujem – ten skutočný záujem z tvojej strany dosiahneš tým, že nebudeš stále ty tá, ktorá bude čakať na to, kým sa jej priatelia ozvú. Ozvi sa prvá! Ukáž, že ťa tvoji priatelia skutočne zaujímajú a myslíš na to, ako sa majú, čo majú nové a čo asi robia.

2. Nájdi si čas – musíš uznať, že online kamarátstva veľmi zmysel nemajú. Nič nemôže nahradiť spoločne strávený čas, zábavu a smiech. Nech si akokoľvek zaneprázdnená, keď sa chce, stále sa dá nájsť si čas na ľudí, ktorí pre teba niečo znamenajú.

3. Na chvíľu len ticho načúvaj – mnohokrát ani nevieš, čo všetko môže ľudí navôkol teba trápiť, pretože vedia, že by nemalo zmysel ti to povedať. Preto sa staň lepšou poslucháčkou. Vyrozprávanie sa môže byť veľakrát liek na akýkoľvek problém. Nemusíš dávať tie najlepšie rady pod slnkom, stačí že budeš počúvať.

zdroj: Pexels/Savannah Dematteo

4. Pomoc – priateľstvo je hlavne o dávaní, nie iba o braní. Robenie vecí nezištne, tomu sa hovorí pravé priateľstvo. Buď ochotná ponúknuť pomoc v akejkoľvek situácii bez toho, aby si za to očakávala niečo späť.

5. Úprimnosť a dôveryhodnosť – myslím, že každá z vás ocení človeka, ktorému môžeš povedať akúkoľvek bizarnosť a vieš, že sa to ďalej nedostane. Tento bod by mal byť v priateľstve na prvom mieste, preto buď aj ty tá, pre ktorú bude informácia, s ktorou sa ti kamarátka zverí, svätá.

6. Schopnosť uznať si chybu – nie je vždy ľahké vzdať sa svojej pravdy a pripustiť, že nie si stále ty tou, ktorá má pravdu. Ospravedlniť sa za vlastnú chybu nedokáže každý a práve to z teba môže urobiť tú najlepšiu priateľku pod slnkom.

7. Kompromis – čo ak chceš piatkový večer tráviť inak ako tvoji priatelia? Zlatá stredná cesta a to, že sa naučíš prispôsobiť z teba spraví správnu priateľku. Obeta toho, čo chceš ty, ti celkom môže zmeniť život.

Tak čo, teraz už vieš aké hodnoty majú skutoční priatelia?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.