vzťah

Dokáže byť jasná a čistá, no vie niekedy aj poriadne zabolieť. A to predovšetkým vtedy, ak ju dáva len jeden z partnerov. Na skutočnú lásku a rovnako i vzťah musia byť jednoducho dvaja.

Je pravdou, že vo dvojici sa kráča ľahšie, avšak nie za každých okolností. Vzťah dvoch ľudí, pokiaľ má byť skutočným potrebuje okrem lásky samotnej i dôveru, rešpekt, pravidlá, zdravé hranice a mnohé ďalšie. Bez nich to pôjde len veľmi ťažko, ak vôbec.

Po spoločnej ceste by mali kráčať vždy dvaja

Každý vzťah je taktiež založený na vlastných hodnotách danej dvojice. Pokiaľ ich dokážu obaja partneri ako prijímať, tak i odovzdávať vzájomne a za rovnakých podmienok, vtedy sa nám po spoločnej ceste bude kráčať lepšie a krajšie.

Ak však vo vzťahu prevažne jeden dáva a druhý iba prijíma v akomkoľvek smere, cesta bude náročná, omnoho viac kľukatejšia a svojím spôsobom nerovná. Jej krivý povrch spôsobí to, že v tomto vzťahu bude láska dominantnejšou len v jednom smere.

Vzťah na diaľku
zdroj: Pexels/Andre Furtado

Správny smer musíte hľadať taktiež dvaja

Ako láska, tak i samotný vzťah si preto vyžadujú veľkú dávku pozornosti, no i práce a to z obidvoch strán, nikdy nie iba z jednej. Preto, ak ti prebehla mysľou otázka, ako na to, odpoveď musíš nájsť sama. Každá láska sa zakladá na niečom inom, a teda aj na tom, k čomu si musíte nájsť ten najsprávnejší smer a len vy dvaja. Nespraví to za vás nikto iný.

Láska nie je pretekárska dráha

Láska nie je totižto pretekárska dráha, na ktorej sa budú bežci predbiehať, ktorý bude prvý v cieli. Je to smer a cesta, po ktorej by šťastní a milujúci partneri mali kráčať ako za dobrých, tak i za tých menej dobrých chvíľach spolu a vo dvojici.

Nikdy preto nezabúdaj na jednu dôležitú vec. Na tú správnu a skutočnú lásku by nemal byť nikdy človek sám. Ak ju budete cítiť vzájomne, potom jednoducho dospejete k tomu, že je presne tou, po akej ste obaja túžili.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating