Ako malé dievčatká sme mali veľa snov. Vtedy medzi nimi boli aj povolania, ktoré sme obdivovali u iných žien a túžili sme byť raz ako ony. Kým sme ešte nevedeli, čo nás skutočne baví (a že v dospelosti už o práci snívať rozhodne nebudeme), verili sme, že raz budeme robiť to isté. Tu je niekoľko povolaní, o ktorých si raz každá z nás myslela, že až bude veľká, bude sa nimi živiť. O čom si snívala ty?

Speváčka

Vôbec nezáleží na tom, že tvoj spev vlastne spev ani nepripomína. No a čo? Ako malé sme pred televízorom tancovali na obľúbené pesničky a s ovládačom v ruke sme si predstavovali, že tou speváčkou z klipu sme my. V predstavách pred nami nebol gauč, ale publikum plné jasajúcich ľudí a nad nami žiara reflektorov. Len malej skupine žien sa podarilo tento splniť. A nám ostatným neostáva nič iné, iba predvádzať svoje vystúpenia v sprche.

Letuška

Snáď neexistuje dievča, ktoré si po pozretí filmu Letuška 1. triedy ani na chvíľu nepomyslelo, aké skvelé by to bolo byť ňou. Lietať so skvelou spoločnosťou, v peknej uniforme, a s úsmevom na tvári rukami ukazovať, kde sa nachádzajú východy. Celý deň byť milá na ľudí a popri práci vidieť svet. No skutočne ako z filmu! Realita však nie je tak jednoduchá a tento sen sme nechali odletieť do oblakov.

Doktorka

Trošku vznešenejšia forma práca je tá, pri ktorej pomáhaš druhým ľuďom. Preto medzi známe povolania snov nášho detstva patrilo práve to lekárske. Chodiť v bielom plášti a s fonendoskopom na krku. Pomáhať chorým, starať sa o malé detičky a sem tam pichnúť niekomu injekciu. Všetko to vyzeralo ideálne, no počas dospievania sme zistili, že to vôbec nie je ľahká práca. Ani fyzicky, ani psychicky.

Herečka

Byť hviezdou, to chcela naozaj každá! Mať slávu a prestíž ako herečka z hollywoodského filmu, ľudia na ulici by na teba pozerali s obdivom a prosili by ťa o podpis. Naozaj krásne pozlátko! V skutočnosti musíš mať veľký talent a makať na sebe, ak to so svojou hereckou kariérou myslíš vážne.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.