instagram.com/madisonmaltbyphoto

Tak, ako každá hádka má dve strany pravdy, tak aj každý z nás má dve tváre. Často sa táto metafora používa na vyjadrenie falošnosti daného človeka. Nemusí to tak byť vždy. Práve nasadzovanie si určitej pomyselnej masky môže slúžiť aj ako ochrana pred okolitým svetom alebo ako deliaca stena medzi pracovný a súkromným životom. Dve tváre môžu mať aj vzťahy, v ktorých má všetko dve strany. 

Častokrát sa práve na ženské pokolenie používa tento výraz. Žiadna z nás však nemôže povedať, že sa v nej nebijú dve osobnosti, alebo že si aspoň raz nenasadila masku, ktorá zakryla jej bolesť, nedôveru alebo jednoducho pocity, ktoré nechcela dať najavo. 

Dve tváre sa dokonca skrývajú aj vo vzťahu. Nejde však o žiadnu pretvárku alebo faloš. Ide skôr o nastavenie zrkadla alebo vytvorenie kompromisu, ktorý pomôže obom partnerom. Toto je 5 vlastností, ktoré by mala správna žena robiť. 

1. Vie rázne rozhodnúť, ale aj urobiť kompromis

Častokrát sa stáva, že v rodine rozkazuje buď len žena alebo len muž. Ani v jednom prípade to nie je správne. Žena by si mala vedieť urobiť poriadok so svojím mužom, na druhej strane by mala vedieť prijímať aj kompromisy. Tak to platí aj naopak.

2. Žiadaná, ale lojálna

Starať sa o seba, svoju pleť, postavu, vlasy a vyžarovanie je rovnako dôležité aj vo vzťahu, nie len ako single lady. Každá z nás sa svojmu mužovi chce páčiť, no polichotí jej aj kompliment od cudzieho neznámeho. Vtedy zvyčajne začne partner žiarliť a to ho poháňa, aby sa o priazeň svojej polovičky viac snažil.

Na druhej strane mu aj lichotí, že práve tá jeho žena, je naďalej atraktívna a krása a práve on si získal jej srdce. Práve v tomto však vždy mysli na lojálnosť voči svojmu partnerovi. Aj napriek tomu, že si krásna a žiadaná, doma ťa čaká niekto, kto ťa miluje.

3. Nezávislá, no predsa ženská 

V dnešnej dobe je už čoraz viac žien, ktoré chcú byť finančne nezávislé, a tak väčšinu výdavkov delia medzi seba a svojho partnera. Je to výborný posun spoločnosti aj vo vnímaní žien, ako nesebestačných.

Na druhej strane je potrebné, kvôli mužskému egu, zachovanie určitého spoločenského klišé, aby občas večeru alebo drink zatiahol tvoj partner. Tak, ako ty chceš byť finančne nezávislá a dokázať sebe a okoliu, že nie si odkázaná na nikoho, tak aj muži chcú dokázať, že sú pravými gentlemanmi, a že sa o svoju polovičku dokážu postarať. 

4. Starostlivá v norme 

Ženy boli od počiatkov tie, ktoré sa starali o rodinu, o svojho muža, o poriadok a tak ďalej. Dnes je taktiež väčšinou na pleciach ženy, aby zabezpečovala chod rodiny a domácnosti. Robí ťa to na jednej strane šťastnou, že dokážeš navariť jedlo, ktoré tvoj muž ocení, na druhej strane, aj muž by sa mal vedieť postarať o teba.

Preto je potrebné občas nemyslieť len na potreby druhých ľudí, ale aj na seba a hodiť zodpovednosť o varenie, žehlenie alebo upratovanie na tvoju polovičku. 

5. Iná doma, iná vonku

Na verejnosti by si mala pôsobiť ladne, milo a takmer ako dokonalá partnerka, ktorá nerobí žiarlivostné scény, ktorej väčšina veci nevadí a svojho partnera obdivuje a miluje. Tak isto by sa mal chovať aj tvoj priateľ. Ale práve doma môžeš v sebe prebudiť dračicu, hada aj leva.

Hádky, scény a komentáre nepatria do spoločnosti, a preto by ste si svoje nezhody mali nechávať na doma, napríklad aj milostné aféry, v ktorých budeš žhavá šelma, o ktorej by to nikto nepovedal. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating