Instagram/tvmarkizaofficial, Instagram/stastnynovyrokfilm

Ak si romantická duša, potom máš už mnohé filmy o vzťahoch určite pozreté aj niekoľkokrát. Okrem tých najznámejších by si však mala dať šancu aj tým, ktoré vznikli u nás na Slovensku, či v susednom Česku.

Áno, aj u nás sa nájde hneď niekoľko dobrých projektov, ktoré nám priniesli tému láska a vzťahy očami našich producentov. Ktoré stoja za to? Vybrali sme pre teba našich TOP 7, ktoré ťa určite prekvapia. Nájdeš medzi nimi aj svojho favorita?

Všetko alebo nič

Vanda a Linda sú celoživotné kamarátky, ktoré však nemajú šťastie v láske. Spolu s kolegom z ich kníhkupectva, ktorý je taktiež single, sa pretĺkajú životom a hľadajú pána pravého. Pre Lindu je to o to ťažšie, keďže už má jednu dcéru. Zrazu sa však v jej živote objavia až dvaja muži, ktorí jej ukradnú srdce.

LOVEnie

Čo by si urobila, ak by si stála pred oltárom a tvoj partner si to zrazu rozmyslel? Presne to sa stane v tomto filme Eliške, ktorá je zrazu single a začína život odznova. Jej svojská kamarátka, ktorú si zahrala Evelyn, je však rozhodnutá pomôcť jej znova nájsť lásku.

Príliš osobná známosť

O to, že láska a vzťahy bývajú niekedy naozaj komplikované, ťa presvedčí tento film. V ňom sa opäť pozrieš na príbeh dvoch kamarátok – jedna rozvedená, ktorú manžel roky podvádzal, hľadá šťastie v náručí mladého umelca, ktorý má tiež svoje muchy.

Druhá sa zamiluje do muža, ktorý sa po smrti manželky stará o dcérku, s čím mu pomáha svokra. V tejto rodine to ľahké mať nebude.

Šťastný nový rok

Od Vianoc do Nového roka sa dá toho prežiť veľa. V tomto filme sa presunieš do Tatier, kde na zimnú dovolenku príde partia priateliek, každá s iným vzťahovým problémom. Tie sa budú riešiť priamo na mieste. Čakaj smiech, niekoľko trapasov, ale aj čistú romantiku.

Ženy v behu

Jedna matka, ktorá práve ovdovela a jej tri dcéry. Okolo nich sa točí dej tohto filmu, ktorý nie je presladenou romantikou, no aj tak sa ti zapáči. Každá zo sestier má vlastné problémy – jedna je vo vzťahu s mužom, ktorý si ju nevzal, aj keď majú 3 deti, druhá je čerstvo single, aj keď túži po dieťati, a tretia má ženatého milenca.

Ich vzťahy sa budú riešiť na dlhú trať – rovnako tak, ako dlho bude trvať ich príprava na maratón, aby tak splnili sen zosnulého otca.

LÓVE

Tento film je síce starší, ale môže sa v ňom nájsť mnoho mladých párov. Maťo je chalan, ktorý nepatrí k žiadnym svätcom a spolu s kamarátom sa živia vykrádaním áut. Keď však spozná krásnu študentku Veroniku, veci sa skomplikujú.

Colette

Z úplne iného súdka je film Colette, ktorý má veľmi silný príbeh. Ten sa odohráva medzi dvoma ľuďmi, ktorí sa do seba zamilujú, čo sa však udeje počas vojny v koncentračnom tábore. Má takáto láska vôbec šancu?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife