Instagram/svetlanadolzhina, Instagram/yamonsoaks

Ako sa hovorí, Vianoce nie sú o darčekoch. Nie sú o predvádzaní sa v tom, kto kúpi ten najväčší a najdrahší darček. Tieto sviatky sú o niečom hlbšom a krajšom.

Tiež sa ti každý rok prihodí, že aspoň jeden darček musíš kupovať na poslednú chvíľu? Dúfame, že vďaka tomuto návodu sa to už nebude opakovať. Rodinu, priateľov, kamarátky a partnera potešíš aj vyrobeným darom. Budú si ho dokonca vážiť viac, než nejaký kupovaný, ktorý narýchlo splašíš v obchode.

Pohár so surovinami na koláč

Na tento DIY darček ti postačí len obyčajný zaváraninový pohár, sypké suroviny na koláč podľa vlastného výberu a mašľa. Keď pohár naplníš zmesou, nezabudni k nemu priložiť kartičku so zoznamom mokrých surovín, ktoré má daná osoba zmiešať s obsahom fľaše.

Bomba do kúpeľa

Ideálny darček pre kamarátku, ktorú máš najradšej. Bombu do kúpeľa ľahko vyrobíš zo sódy bikarbóny, farbiva, trochy vody, kyseliny citrónovej, vône a môžeš pridať aj sušené kvety.

Fotoalbum

Alebo tiež scrapbook. V tejto uponáhľanej dobe je skvelé pripomenúť si časy, kedy sme boli malé deti a čas podľa nás plynul pomalšie. Vďaka fotkám sa to dá. Či už si vyberieš fotoalbum pre rodinu, priateľov alebo pre priateľa, je na tebe. Fotky s tebou potešia každého.

Domáci vaječný likér

Čím sú ľudia starší, tým majú praktickejšie darčeky radšej. Delia sa na dve skupinky – tí, ktorí majú radi niečo pod zub a tí, ktorí sa potešia niečomu na pitie. Ak takého človeka vo svojom okolí poznáš a chcela by si ho očariť, daruj mu domáci vaječný likér. Budeš naň potrebovať iba mlieko, vajíčka, rum, vanilku, cukor a salko. Stačí to preliať do peknej sviatočnej fľašky a má vybavené.

Vytvor vlastný darčekový box

Jediné, čo musíš urobiť je, že nejakú prázdnu krabicu, napríklad tú od topánok obalíš baliacim, obyčajným alebo farebným papierom. Potom tam dáš výplň, napríklad slamu, starý novinový či skartovaný papier – pokojne takisto aj farebný a na ňu naukladáš vyrobené produkty v rovnakej či podobnej farbe. Keď chceš potešiť niekoho, kto má rád kozmetiku, stav na beauty box.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife