Photo by Ba Tik from Pexels

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Láska a vzťahy dokážu s naším srdcom robiť divy. Raz ho naplnia nekonečným šťastím, inokedy ho nechajú vybuchnúť žiaľom. Povieme si, že už nikdy nenecháme nikoho, aby nám zlomil srdce, a vzápätí otvoríme náruč niekomu, pri kom si nie sme isté, že to nespraví.

A robíme to s úsmevom na tvári. Akoby sme zázračne zabudli na to všetko, čo sme si už zažili. Akoby niekto vymazal naše spomienky a na oči nám nasadil tie povestné ružové okuliare. Kdesi v hĺbke na nás kričí posledný zvyšok rozumu, aby sme to nerobili, aby sme do toho znova nespadli, kým si nie sme isté. No ľudské city a túžba sú častokrát silnejšie ako naša myseľ.

Je to čaro lásky. Omotá si nás a my po nej tak túžime, že do vzťahov skáčeme hlava-nehlava vo viere, že to tentokrát vyjde. Že teraz cítime niečo iné ako predtým. Ľudia ju vo svojom živote potrebujú cítiť. A preto, ak vidia šancu, natiahnú sa za ňou. Na to, že ich srdce bolo už 3x zlomené razom zabudnú, pretože viera v lepší a iný koniec je silnejšia.

A tak sa tento náš kolotoč krúti dookola. Až kým nás to jedného dňa prestane baviť a povieme si dosť. Viac lásku nehľadáme, nech si nás ona nájde sama. Alebo, v tom lepšom prípade, konečne nájdeme niekoho, kto nám ukáže, že so srdcom sa len tak nezahráva. Bude to naše chrániť pred tým, aby ostalo sklamané, pretože nás bude milovať naozaj.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating