Aj ty máš pocit, že sa za posledné roky vzťahy úplne pokazili? Dnes je takmer nemožné natrafiť na spoľahlivého muža, ktorý by to s tebou myslel vážne a neriešil pritom ďalšie tri baby… Ďalším novodobým trendom je to, že sa z ničoho nič prestane ozývať. Pojem ghosting ti je určite dobre známy.

Niekedy trvá aj niekoľko týždňov či mesiacov, kým sa z toho spamätáš. Prešla si si rôznymi fázami, kedy si ho nenávidela za to, čo ti urobil a potom si nenávidela seba, lebo si si myslela, že si urobila niečo zlé. Zmietali sa v tebe pochybnosti o tom, či sa vráti a či sa ozve. Chvíľu si tak žila v neustálej neistote.

Keď už si sa konečne z toho dostala a začala si na neho zabúdať, ozval sa. Z ničoho nič, ako blesk z jasného neba. Chlapi majú zjavne dar ozvať sa v tej najmenej vhodnej chvíli. V tebe sa opäť začnú objavovať pochybnosti, pretože nevieš, ako sa zachovať.

V prvom rade by si sa mala opýtať sama seba, či chceš mať tohto človeka ešte vo svojom živote. Chceš mu dať druhú šancu alebo ho rovno pošleš kade-ľahšie? Dávaj si veľký pozor na to, aby si mu nezačala opäť slepo dôverovať, pretože ak to bez akéhokoľvek súcitu urobil raz, môže sa to stať znova. A ver tomu, že druhýkrát sa z toho budeš dostávať oveľa ťažšie. 

V prípade, že si si to v sebe vyriešila a vieš, že s ním nechceš mať nič spoločné, jednoducho ho ignoruj. Rovnako, ako to urobil on. Neodpisuj mu na správy a nereaguj na jeho návrhy na stretnutie.

Stále si na pochybách a nevieš, čo urobiť? Požiadaj ho o vysvetlenie, prečo sa zachoval tak, ako sa zachoval. Ak bude tápať a hľadať výhovorky, je to jasný znak toho, že od neho treba dať ruky preč. Ak svoje správanie úprimne oľutuje, ešte môžeš pouvažovať nad tým, či ho chceš spoznať viac. Dôležité je to, čo chceš naozaj ty.

Stanovte si presné hranice, teda ty mu ich vymedz. Bude sa musieť vynasnažiť, aby si získal tvoju dôveru. Keď budeš vidieť, že sa snaží a chce s tebou tráviť čas a spoznávať ťa, možno to nie je stratený prípad a predtým išlo len o chvíľkový skrat.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.