V rámci našej kampane #slovenkadna sa vám pravidelne snažíme priblížiť úspešné ženy z rôznych kariérnych oblastí. Aj takýmto spôsobom chceme zvýšiť povedomie o tom, že Slovenky nie sú len krásne, ale aj neskutočne šikovné a ambiciózne ženy. Pretože, každá z nás môže byť motiváciou a pre niekoho inšpiráciou, tou, ktorá má čo ostatným (nielen) ženám odkázať. Jednou z nich je aj očarujúca 22-ročná Timea Trajteľová.

Ahoj, Timea, máš iba 22 rokov a už si profíčka v tom, čo robíš. Vieme už o tebe, že si ambiciózna sympatická žena, za ktorou stoja úspechy ako: juniorská Majsterka Európy v Bikini fitness do 166cm, Majsterka Slovenska v ženskej aj juniorskej kategórii, víťazka EVLS Prague Showdown v bikini fitness do 166cm a víťazka juniorskej kategórie Juniorská Majsterka Sveta v kategórii do 166 cm… a to je len zlomok ocenení za predchádzajúci rok. Ako by si sa však opísala ty sama? Skús sa nám trochu priblížiť.

V prvom rade ďakujem za milé predstavenie. 🙂 Ako by som opísala sama seba? Myslím si, že som obyčajná, ale zato naozaj ambiciózna žena, ktorá si nejako tak krôčik po krôčiku plní svoje sny. Nebojím sa snívať, nebojím sa zlyhávať, som trpezlivá, a keď niečo naozaj chcem, dokážem sústrediť všetku svoju energiu na dosiahnutie daného cieľa.

My ťa poznáme hlavne zo sociálnych sietí, ktoré svojimi fotkami doslova valcuješ. Pre mnohých mužov si žena snov a pre nežnejšie pohlavie je tvoja postava obrovskou motiváciou a si určitým vzorom. Máš aj ty nejaký ženský vzor? V cvičení alebo v živote ako takom?

Čo sa týka životných vzorov, konkrétny nemám. Na ľuďoch si najviac vážim charakter, pracovitosť, odhodlanosť niečo dokázať a čestnosť. Ak by sme sa bavili konkrétnejšie, napr. moja športová sféra (kategória bikini fitness) po vizuálnej stránke, páčia sa mi veľmi ruské špičkové fitnessky Yana Smith Kuznetsova a Nataly Lugovskikh a takisto Janet Layug, pôvodom z Ameriky.

Čo považuješ za svoj najväčší úspech v živote? Na čo si najviac pyšná?

V každej etape svojho života človek považuje za životný úspech niečo iné… Pre mňa sú to momentálne športové/pracovné úspechy a taký ten vnútorný pocit maximálnej spokojnosti a osobného šťastia. Verím, že ten najväčší úspech v živote ešte len príde – akonáhle budem mať vlastnú rodinu… Predstavujem si to asi takto: Jedného dňa sa pozrieme s mužom na svoje dieťa/deti a povieme si, že aj po toľkých rokoch sme stále spolu a máme spokojnú a šťastnú rodinu. Z našich detí sme vychovali slušných, inteligentných a dobrých ľudí… To je podľa mňa taký ten pocit, kedy si človek povie – som pyšný, toto je životný úspech, ktorý naozaj stál zato!

 

Úspech sa vraj neodpúšťa. Na internete to platí často dvakrát toľko. Stretla / stretávaš sa aj s negatívnymi reakciami? Ak áno, ako si si na to zvykla a ako reaguješ?

Áno, je to bohužiaľ tak…a najmä na sociálnych sieťach je tomu človek denno-denne vystavovaný. Mám pocit, že niektorých ľudí vyslovene teší písať zlé komentáre/kritizovať všetko, čo sa dá a ešte im to dodáva pocit sebavedomia a nejakého víťazstva. Väčšinou na to nereagujem a ak áno, moje odpovede sú veľmi nad vecou. Vždy ma zaujímal len názor mojej rodiny a najbližších, nemôže ma uraziť niekto, kto ma vlastne vôbec nepozná a nie je súčasťou môjho života.

Na druhej strane, občas sa zamyslím nad tým, ako musí byť daná osoba nešťastná a znudená, že má čas/chuť reagovať na niečo, čo ju nezaujíma alebo sa jej to nepáči. Nikdy v živote som nikomu nenapísala zlý komentár, nikdy som nemala potrebu niekoho verejne súdiť ani osočovať… Ak sa mi niečo páči, tak to vyzdvihnem – úspech pochválim a to, čo ma nezaujme, alebo čo sa mi nepáči, jednoducho prejdem bez toho, aby som mala potrebu to nejako rozmazávať.

 

Poznáš aj ty tie dni, keď sa ti nič nechce? Ako a kde hľadáš motiváciu vzchopiť sa?

Samozrejme, každý človek na svete máva dni, kedy je bez energie alebo bez nálady. Je to úplne normálne. Vtedy sa, v prvom rade, zameriam na všetko potrebné s myšlienkou, že spravím to najdôležitejšie a ostatné dokončím neskôr. Keď však začnem a jednotlivé povinnosti mi ubúdajú, prídem nato, že to nie je vôbec také zlé, a že ma to baví. Bez akéhokoľvek ďalšieho nútenia sa namotivujem a fungujem na 110%.

Čisto hypotetická otázka: Vieš si seba predstaviť v inom odvetví ako fitness? Čím iným by si sa chcela živiť, čo by ťa napĺňalo?

Než som sa rozhodla pre fitness, tak som mala v pláne študovať zubárinu. Krátko po maturite (z biológie a chémie) som však vyhrala svoje prvé Majstrovstvá sveta a nakoľko ma šport úplne pohltil, získala som istotu, že ma naozaj “uživí”. K tomu prišli prvé veľké úspechy – tak bolo pre mňa rozhodnutie ísť touto cestou už automatické..

Vedela by som si však samú seba predstaviť napr. aj v gastronómii (mať malú, ale zato veľmi kvalitnú zážitkovú reštauráciu…). Sama som zvedavá, čo prinesie budúcnosť – človek nikdy nevie.

 

Pravidelne cvičíš, pôsobíš ako trénerka, pripravuješ sa na súťaže a nášmu pozornému očku neušlo, že si šťastne zadaná. Máš vôbec niekedy čas sama pre seba? Ako ho tráviš a ako relaxuješ?

Veľa ho veru nie je. Väčšinou som sama len po dobu, kým je Peter (priateľ) v práci a v tejto dobe sa snažím stihnúť väčšinu všetkych svojich povinností (vlastné tréningy/klientky/prácu na notebooku/ostatné vybavovačky… a tiež mám obrovskú radosť, keď mu ešte stihnem pripraviť pred príchodom domov nejaké jedlo). Ak sa mi občas “pošťastí” mať voľnejší deň, tak si vždy rada zájdem na kozmetiku alebo nechty, ľahnem a pozriem nejaký film, prípadne čítam knihu a aj tak sa teším len na to, kým príde Peter z práce, aby sme si mohli naplánovať program a tráviť čas spolu.

 

Náš portál je z veľkej časti založený na článkoch o vzťahoch, teda, nedá sa mi neopýtať, ako vníma tvoju prácu a popularitu tvoj priateľ.

Túto otázku by bolo najlepšie smerovať priamo na neho, ale v rámci toho, že už spolu žijeme “nejaký ten mesiac,” viem  jeho odpoveď. Peter je po každej stránke stelesnenie mojej predstavy ideálneho muža. Je pracovitý, zodpovedný, tolerantný, nekonfliktný a chápavý. Moju prácu a verejnú prezentáciu obaja vnímame ako každú inú prácu. Fotka v spodnom prádle predsa nemá žiadny vplyv na náš vzťah a čo sa týka “mojej popularity”, tak okrem toho, že mám občas veľa povinností a nemôžeme voľný čas tráviť len leňošením/iným ľubovolným programom, tak nás vôbec neobmedzuje.

 

https://www.instagram.com/p/BW28EYtFydx/?taken-by=timeatrajtelova

Ako ženy sme so sebou večne nespokojné. Jednej vadí to, inej to. Prezradíš nám, či existuje niečo, čo ti na sebe vadí, čo by si chcela zmeniť, poprípade, popracovať na tom?

Nechcem, aby to vyznelo zle, ale “prijala som samú seba a mám sa rada taká, aká som” aj so svojimi prednosťami, aj so svojimi slabinami. To, že mám napríklad jazvu na pravej strane tváre (z toho, že ma pohrýzol v detstve pes), to, že nie som vyššia alebo že nemám dlhšie nohy, to vôbec neriešim. Veci ako váha/farba vlasov/veľkosť pŕs a podobné maličkosti sa dnes dajú vyriešiť veľmi šikovným spôsobom. A v neposlednom rade, každá z nás je jedinečná – nezáleží na tom, či máme niečo naviac, alebo nám niečo chýba. Ide len o to, ako sa cítime. Čo je vlastne ideál krásy? Pre každého je to stelesnenie niečoho iného. Ak nie sme s niečím spokojné, môžeme sa snažiť o zmenu, ale základ je však mať na pamäti to, že by sme mali mať radi svoje JA – dokonalé i nedokonalé. Ak sa budeme mať radi také, aké sme teraz (bez rozdielu na to, akými chceme byť), budeme spokojné a to šťastie a spokojnosť budeme prenášať na ľudí okolo nás. 🙂

 

Čo si myslíš o dnešnom ideále krásy? Nebudeme si klamať, ty ho spĺňaš na 100%. Aký je však tvoj názor na parametre krásy a čo podľa teba robí ženu “krásnou”?

Ďakujem veľmi pekne za kompliment. Ako som už načrtla vyššie – mojím názorom je, že nič nespraví ženu krajšou ako jej vlastná spokojnosť a šťastie. Ľudia predsa uvidia len to, čo vyžaruješ.

Before the sun goes down.. 👩🏽

A post shared by Timea Trajtelova – IFBB Bikini (@timeatrajtelova) on

A na záver – čo by si odkázala našim čitateľkám? 

Chcela by som im odkázať, aby svoje sny a plány neodkladali “na potom”, aby nečakali, kým za nimi šťastie príde samo – to sa stáva málokedy – treba mu ísť naproti a trochu oň bojovať.

Nebojte sa robiť zmeny, nestrácajte svoj čas s ľuďmi, ktorí si ho nevážia a nedovoľte druhým, aby Vás podceňovali a aby ubíjali Vaše pravé JA. Žite svoj život spokojne a naplno – od dnešného dňa, nie od zajtra.

Ďakujeme krásne za rozhovor. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.