The OA – ak máš rada drámu s trošku sci-fi a celé to skombinuješ so súčasným svetom, The OA sa ti bude páčiť. Tento seriál vyšiel v roku 2016 a doposiaľ má len 2 série. Pointou je žena, ktorá sa pred siedmimi rokmi stratila a po čase sa opäť vracia, jej telo je pokryté jazvami a vôbec si nepamätá kto je. Na československej filmovej databáze si vyslúžil 76%.

Everything.

A post shared by The OA (@the_oa) on

Black Mirror – seriál, ktorý vlastne ani nie je seriálom. V každej časti hrajú úplne iní herci, každá časť má inú dĺžku a jednotlivé časti nemajú medzi sebou žiaden súvis. Ide v podstate o krátke filmy, ktoré pojednávajú o rôznych spoločenských či politických problémoch a celé je to s prvkami sci-fi. Seriál nám ukazuje, ako by sa svet mohol vyvinúť, ak neprestaneme so svojím súčasným spôsobom života. Mňa tento mierne futuristický seriál dostal, a myslím že stojí za pozretie. Jeho percentá na čsfd sú 89%.

https://www.instagram.com/p/BZNzGY6gPMd/?tagged=blackmirror

Younger – nič súčasnejšie som jakživ nevidela. Mladá mamka Liza, ktorá má v skutočnosti 40 vôbec nevyzerá na svoj vek. Vo svojom živote sa zasekla a myslí si, že v jej veku sa nedá začať odznova. Z omylu ju vyvedie mladý chalan, ktorého náhodne stretne v bare a vnukne jej myšlienku aby začala vystupovať ako 26 ročná. Vďaka tomu si nájde prácu v nakladateľstve, kde sa jej najlešpou priateľkou stane Kelsey ( Hillary Duff).  Liza sa musí naučiť používať instagram, twitter a iné sociálne siete. Pri tomto seriáli si uvedomíš, akými vecami práve prechádzajú súčasní 20tnici a ukáže ti zrkadlo, ako veľmi je pre nás dôležitý virtuálny život. Hodnotenie 75%.

Genius – ak máš rada vedu a fascinujú ťa dokumentárne filmy, Genius ti podrobne priblíži život napríklad Alberta Einsteina. A to nie je len jeho profesionálnu cestu, ale aj osobné záležitosti. Vyšiel v roku 2017 a už teraz si získal veľa fanúšikov. Jeho percentá v československej databáze sú 88%.

It's Friday! #TGIF

A post shared by Albert Einstein (@alberteinstein) on

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.