manipulátor

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Hádky ku vzťahu patria, ale nadmerné využívanie výčitiek či citového vydierania môže súvisieť už s väčším problémom. Manipulácia vo vzťahu dokáže mať rôzne podoby. Vzťahový mentor Stanislav Ličko uviedol, ako sa táto vlastnosť prejavuje a prečo k nej dochádza. Je tvoj partner manipulátor? 

Chcela by si vedieť, ako môže skončiť vzťah so ženáčom, ako sa rozísť s manipulátorom či ako odhaliť, že ťa partner podvádza. V týchto premium článkoch nájdeš názory a rady skúsených slovenských psychologičiek, ktoré ti pomôžu aj s tvojím problémom. 

Spočiatku môže byť všetko pekné, priam až ružové. Lenže toto prvotné zapálenie dvoch ľudí nemusí vydržať navždy. Čo príde potom?

„Videl som mnoho prípadov, kedy počas zamilovanosti ľudia nevidia tienisté stránky druhého človeka. Akonáhle po pár mesiacoch hormóny zamilovanosti vyprchajú, zrazu uvidíme pravdu a môžeme byť šokovaní, s kým sme to vlastne žili. Ľudia ukážu svoju pravú tvár hlavne pri emočne napätých situáciách. Napríklad pri rozvode, keď sa jedná o majetok sú ľudia ochotní robiť šialené veci, a vtedy sa často ukáže, s kým sme to vlastne žili,“ uviedol Ličko.

príťažlivosť
zdroj: Pexels/Andrea Piacquadio

Ako povedal vzťahový mentor, ľudia sú schopní spraviť všelijaké veci, len aby dosiahli svoj cieľ. Preto sa môže manipulácia prejavovať rôzne. Odborník uviedol pár príkladov.

Tento článok je dostupný členom Odzadu PREMIUM

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating