Manipulátor

Odborníčka Mgr. Jitka Kneslová, psychologička z Online poradne MOJRA.sk nám už opísala, aký dokáže byť partner manipulátor. Vie ťa dokonca dohnať až k samovražde, no ako sa s ním dá rozísť? Dá sa to vôbec? A ako to dokážeš? Zistiť to môžeš v nasledujúcich riadkoch.

Rozchod s partnerom vie byť všeobecne veľmi ťažký oriešok. Najprv možno aj nejaký čas rozmýšľaš, ako mu povedať, že by ste to spolu mali ukončiť. A potom, keď to už zo seba konečne dostaneš, opadne z teba obrovská záťaž. No na druhej strane príde tá veľká bodavá bolesť v srdci. Taká, aká sa s tou fyzickou nedá ani len porovnať.

Odtrpieť a prejsť si tým ale musí azda každý z nás. A ten, ktorý si tým neprejde, možno netuší, čo je to pravá bolesť z lásky.

O to je to ťažšie v prípade, ak sa máš rozísť s človekom, ktorý si takúto „potupu“ a zranenie ega nemôže dovoliť. Taký partner ťa dokonca dokáže presvedčiť, že si vlastne rozchod nepraješ a si s ním šťastná aj napriek tomu, že to tak vôbec nemusí byť. Vo vzťahu sa môžeš denne stretávať s psychickým či fyzickým násilím a niet z neho úniku.

trauma
zdroj: Pexels/MART PRODUCTION

Ako sa teda rozísť s manipulátorom a ako mu vlastne vysvetliť, že niečo robí zle? Dokáže takýto človek svoje činy oľutovať?

Tento článok je dostupný členom Odzadu PREMIUM

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating