Photo by Alice Donovan Rouse on Unsplash

Dôvera je jedným z pilierov úspešného a šťastného vzťahu. V mnohých na pohľad funkčných vzťahoch ale stále chýba. Niektorí ľudia majú totiž prirodzený problém s dôverou alebo si zažili sklamanie, ktoré už nikdy neprekonajú. Pozri sa, ktoré 4 znamenia neveria svojim partnerom na 100 % a prečo je to tak.

Panna

Pre človeka v tomto znamení je charakteristická stabilita, dobrá pamäť a rozum vždy pred citmi. Kvôli tejto kombinácií má problém veriť svojej polovičke, a to najmä v prípade, ak už v minulosti zažil neveru či inú formu partnerského sklamania. Nikdy na to nezabudne a rozmýšľa triezvo – ak bol už raz oklamaný, môže byť znova. Rozum mu káže byť pri zemi a nikomu slepo neveriť. Získať si jeho dôveru je ťažké, pretože nedáva druhé šance.

Býk

Býk prejavuje svoju nedôveru voči partnerovi veľmi jasne – žiarlivosťou. Tá je jeho prirodzenou súčasťou. Je to človek stabilný, no veľmi túži po láske a pre svoju polovičku chce byť na prvom mieste. Ak sa tá jeho polovička vídava s niekým iným (hoci iba v práci) alebo má on pocit, že uprednostňuje záľuby či priateľov pred ním, začne cítiť závisť. Častokrát kvôli tomu vybuchne a pre svoju tvrdohlavosť nechce vidieť pravdu. Zbytočne si tak kazí vzťah.

Ryby

Človek narodený v tomto znamení je celý život snílek, ktorý sa nechá unášať svojou fantáziou a snami. Je to priam éterická a veľmi citlivá osoba. Jeho nedôvera voči partnerovi ústi v zlej skúsenosti. Ak už raz zažil sklamanie, nikdy nebude svojmu partnerovi veriť. Tú bolesť a tvrdý pád na zem, ktorý mu to spôsobilo, ho nenechá spať. Bojí sa, že to opäť zažije, a preto je v dôvernych vzťahoch veľmi opatrný. Keď sa má vo vzťahu posunúť vopred, radšej utečie.

Škorpión

Človek v tomto znamení je azda najkomplikovanejším vôbec. Vždy sa tvári odmerane a pred nikým sa poriadne neotvorí. Kvôli tomu má v milostných vzťahoch veľký problém s dôverou. Tú si s ním jeho polovička musí budovať doslova roky. Škorpión miluje záhady a tajomno, čo je tiež dôvodom, že sa ich snaží vyhľadávať aj tam, kde nie sú. Ak mu je niečo podozrivé, už si namýšľa, že ho podvádza či klame. Vo vzťahu potrebuje cítiť oheň, ktorý prichádza s dávkou žiarlivosti, inak by sa nudil.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieHoroskopy