Drahý človek, 

byť single nie je nič zlé. Neznamená to, že si menejcenný. Znamená to, že si jednotný človek. Že si prijal sám seba a vieš so sebou vychádzať. Byť sám znamená byť vo svojom živote číslo jedna.

Pamätaj si, že ty si dosť dobrý. 

Si milovaný. 

zdroj: unsplash.com

Tvoj partner je na ceste. Možno ho stretneš zajtra, možno o týždeň alebo o niekoľko rokov. Ale pamätaj si, že ho stretneš vtedy, keď na to bude ideálny čas. Nemôžeš to naplánovať dopredu, nemôžeš vedieť, kedy bude TEN deň.

Ale potom, keď sa stretnete, budete to vedieť. Budete si mať toho toľko čo povedať. Budete si spolu rozumieť, zhodnete sa na všetkých veciach, o ktoré sa zaujímate. Budete sa ľúbiť.

Ale zatiaľ… oceň to, že si sám. To, čo sa naučíš za ten čas, ktorý budeš single, ti nikto nezoberie. Naučíš sa ľúbiť seba samého, naučíš sa zodpovednosti, naučíš sa nebáť sa vystupovať pred ľuďmi, naučíš sa pohybovať v živote bez toho, aby si potreboval pomoc druhých. Budeš vedieť, ako vyplniť medzery v tvojom živote. Nikdy nebudeš potrebovať nikoho iného na to, aby si prežil. Nebudeš na nikom závislý. 

zdroj: unsplash.com

Na druhú stranu však zostaň láske stále otvorený, prosím. Pusť ju, aby prišla do tvojho života. Miluj ľudí vo svojom živote tak, ako by si chcel, aby milovali oni teba. A uisti sa, že to robíš najlepšie ako vieš. Uisti sa, že si tou najlepšou osobou, akou si si želal byť. Pre teba. Pre nich. Pre lásku.

A potom, v jeden úplne obyčajný deň, to budeš vedieť. Stretneš toho človeka a nebudeš sa cítiť trápne. Budeš na seba pyšný a budeš milovaný.

Ten človek ťa prijme so všetkým, čo budeš mať. Bude ti ďakovať za to, že si sa držal a že si na neho počkal. Že si sa nerozhodol inak. Bude ti ďakovať za dôveru, vieru a lásku.

A všetky pochybnosti o tom, že si nemilovaný, zmiznú.  

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.