Pexels/Pavel Danilyuk

Hádky do vzťahu patria. Aj keď to nie je jeho najpríjemnejšia súčasť, občasné výmeny názorov, sú potrebné. Vypustíte zo seba von všetko, čo vás hnevá a s čistým štítom môžete ísť ďalej. Niektoré dôvody na hádky bývajú vážne a môžu ovplyvniť celú vašu budúcnosť, no sú aj také, ktoré vôbec nestoja za to, aby ste doma búchali dverami. Alebo sa hrali na tichú domácnosť, keď radšej volíte túto možnosť.

Je jasné, že v afekte človek vybuchne a až neskôr si uvedomí, že to vlastne ani nebolo potrebné. Ale možno sa nabudúce zamyslíš nad tým, či si budete kaziť deň a váš vzťah kvôli niečomu, na čom skutočne nezáleží. Pretože nasledujúce veci presne také sú.

Rozdielne predstavy

Ty chceš na večeru niečo objednať, on si navariť. Ty chceš tráviť víkend v meste, on v prírode, Ty chceš, aby ste pred sebou nemali zamknuté telefóny, on si ten svoj stráži… aké hlúposti, povieš si. No presne takto vznikajú úplne nepodstatné konflikty.

Najprv si každý stojí za svojím, potom to chce presadiť, k nervom sa pridá hnev a už sa vyťahujú ďalšie veci. Ak neviete pri malých či veľkých veciach robiť kompromisy, hádky budú u vás na pravidelnej báze, aj keď sa im dá ľahko vyhnúť.

Úlohy v domácnosti

Prečo si nič nenavarila? Prečo si nevyniesol odpad? Ten prach sa dá utrieť aj lepšie. Kto zaplatí účet? Tu by sme mohli vytiahnuť množstvo príkladov, no veríme, že už len pri ich čítaní si myslíš, že je to priam smiešne. A teraz ruku na srdce, nikdy ťa niečo z toho nenaštvalo tak, že z toho bola nakoniec doma zbytočná vojna?

Záležitosti známych

Cudzie problémy si medzi vás nikdy nepúšťajte. Niekedy sa stane, že na záležitosti, ktoré sa týkajú vašej rodiny či priateľov, máte odlišné pohľady a pri tom, ako sa o nich bavíte, môže vzniknúť dusno aj medzi vami. A to vám za to nestojí, veď ak už sa máte hádať, tak nech je kvôli niečomu, čo vás dvoch priamo ovplyvňuje.

Nepodložená žiarlivosť

Ak niekoho milujeme, predstava, že by nám mohol byť daný človek neverný (alebo hoci len pokúšaný), nie je práve najkrajšia. Lenže, ak nám nikdy nedal dôvod na to, aby sme pochybovali o jeho vernosti, nemáme právo robiť scény pre niečo, čo „by bolo keby“.

Hádať sa kvôli tomu, že ide na pivo s kamošmi, kde môžu byť aj iné ženy, alebo počúvať blbé reči o tom, že sa tvoj kolega vraj na teba pozerá žiadostivo, to sú len umelo vytvorené kauzy, ktoré vás od seba iba vzdialia.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating