Žiaľ, deje sa to dennodenne mnohým. Reč je o nevere, azda najväčšej zrade dvoch duší, ktoré sa rozhodli spojiť svoje cesty. Niektoré páry to dokážu prekonať, avšak, iné to poznačí natrvalo a veľkej láske je nadobro koniec.

Za neverou sa skrýva viacero dôvodov, prečo sa toho dotyčná osoba dopustila. Potreba si niečo dokázať? Nuda vo vzťahu? Nebodaj sa vytratil záujem? 

Niekedy si to ani neuvedomujeme, ale súčasná doba nás núti k tomu, aby sme neustále makali. Iste, posúva nás to ďalej v pracovnej sfére, ale popritom všetkom zabúdame na náš osobný život a partnera. Menej dotykov, menej pozornosti a muž akosi cíti, že sa meníme a stávame sa chladnejšími. Stávajú sa z nás karieristky. Možno mu v hlave začne kolovať myšlienka, čo ak sme my tie, ktoré stratili záujem. A namiesto konverzácie si oživí život inou ženou.

Keď venujeme viac času kariére než partnerovi môže sa začať cítiť menejcenný. Plus, keď máme lepšiu prácu, viac sa nám darí a on cíti, že už nie je pre nás dosť dobrý. Vtedy sa rozhodne hľadať niekoho, pri kom sa bude cítiť ako hrdina. Proste ego…

Veľký pozor by sme si mali dávať aj pri voľnosti. Nikto netvrdí, že teraz musíme partnera väzniť a byť s ním 24/7, ale ani priveľká voľnosť nerobí dobrotu. Mali by sme nájsť zdravú rovnováhu. Byť žena „nestarám sa, je mi to jedno“ je presne ten typ žien, ktoré si len ťažko dokážu udržať verného muža. Môže sa nám to vymknúť spod kontroly a on môže časom zistiť, že je mu čoraz viac lepšie bez nás. No tak určite nechceme skončiť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.